Počuli sme už hocičo – aj to, že nemôžete len tak zobrať svoju kravu a viesť ju konkrétnymi ulicami vo vybrané dni v roku. Ale týchto 6 zákonov? To ešte nie.

Vinný, až kým sa nedokáže nevina!

Prvá absurdita sa týka trestného práva. V Škótsku je človek totižto vinný, až kým nie je preukázaný opak. Okrem týchto dvoch záverov existuje aj tretí, kedy nie je dokázaná vina. Ak súd uzná, že vám nie je dokázaná vina, realita je taká, že vlastne verí tomu, že ste vinný, ale nemajú dostatok dôkazov. V roku 2016 chceli túto tretiu možnosť zrušiť, ale márne.

Pxfuel

Alkohol a dobytok

Ste opitý a na verejnosti s kravou? Nuž, v Škótsku je to nelegálne. Je to ohromný priestupok, byť na verejnosti podgurážený s vozom, koňom, kravou alebo s nabitou zbraňou. Ak vám dokážu vinu, môžu vás odsúdiť maximálne na 51 týždňov alebo uložiť pokutu zhruba 235€.

Príroda volá!

Ak vám niekto zaklope na dvere s prosbou použiť toaletu, ste povinný ho pustiť. Síce tento zákon nie je formálne platný, je však súčasťou starého škótskeho zákona, preto je vynútiteľný. Kedysi bolo totižto normálne, že ľudia sa premiestňovali peši. Dokonca je to akceptované a bežne používané v komunite škótskych turistov.

Vzorné správanie

Je ilegálne, aby sa chlapec do veku 10 rokov pozeral na nahé figuríny. Tu sa ale vynára otázka: Kto by bol za to zodpovedný? Rodičia, obchod alebo, nedajbože, figurína? Je však potrebné povedať, že doposiaľ nikto nebol stíhaný za tento priestupok.

Luis Alvarez Marra/Flickr

Zákaz rybárčiť.. v nedeľu

Presne tak. Je ilegálne loviť lososa a morského pstruha. Ale len v nedeľu! Pôvodne toto pravidlo platilo pre všetky ryby, no v dnešnej dobe majú voľno len pstruhy a lososy.

Delá

Je zakázané strieľať z dela, ak práve nie ste 275 metrov od niekoho bydliska. Vtedy je to dovolené. Ak chcete vytočiť vášho suseda, radšej nájdite bezpečnejší spôsob – inak skončíte za mrežami.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.