Cestovanie na miesta, kde sa natáčali najvýznamnejšie scény z obľúbených filmov, je čoraz populárnejšie. Všetko odštartoval Karl May so svojím Winnetouom v Poklade na Striebornom jazere.

Pán prsteňov – Spoločenstvo prsteňa (Nový Zéland)

Napriek tomu, že film sa natáčal v rôznych oblastiach Nového Zélandu, pre turistov je najznámejšia oblasť Hinuera Valley Matamata vo Waikato. Práve tu sa nachádza ikonická osada Hobbitov, ktorá si dodnes zachovala pôvodný vzhľad z natáčania filmu.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

Star Wars epizóda IV: Nová nádej (Tunisko, Anglicko, Guatemala, USA)

Pre bežného diváka je ťažko predstaviteľné, že všetky scény sú natočené na našej planéte. Skalopevní fanúšikovia veria, že nie. Väčšina scén sa natáčala v Tunisku v mestách a oblastiach Djerba, Sidi Jemour, Tozeur, Mos Espa, Tataouine po celom južnom a západnom Tunisku.  Dodnes môžete stráviť noc v domove Luka Skywalkera v hoteli Sidi Driss v meste Matmata.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

Gladiátor (Moroko, Anglicko, Taliansko, Malta, USA)

Príbeh odohrávajúci v rímskej provincii Zuccabar, kde vychovávajú zo zajatcov slávnych gladiátorov, sa z veľkej časti natáčal v Maroku. V skutočnosti dodnes môžete navštíviť provinciu Zuccabar, ktorá sa nachádza v marockom Hollywoode, Ouarzazate. Ak sa vám panoráma zdá povedomá aj z iných filmov, nemýlite sa. Natáčalo sa tu viac ako dvadsať filmov vrátane Gladiátora, Múmia sa vracia alebo slávneho seriálu Hry o tróny.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

Skyfall (Anglicko, Škótsko, Japonsko, Turecko, Čína)

Prvá scény z tretieho filmu s Danielom Craigom začína bláznivou naháňačkou na motorkách cez strechy námestia Eminonu a potom cez známy istanbulský Grand Bazaar.  Podľa miestnych obyvateľov sa natáčanie neobišlo bez nehôd. Jeden z kaskadérov stratil kontrolu nad motorkou a prepadol cez historické krištáľové sklo, ktoré malo viac ako 300 rokov.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

Návrat Temného rytiera (India, Anglicko, Škótsko, Taliansko, USA)

V treťom a poslednom filme Christiana Balea sa sám Temný rytier Bruce Wayne ocitne v pasci so zlomenou chrbticou. Diváci vidia záber na hlbokú väzenskú jamu v neznámej vzdialenej krajine. Po mesiacoch zotavovania sa sa Wayne oslobodí z jamy a ocitne sa v impozantnom meste Mehrangarh Fort Jodhpur. Ide o druhé najväčšie mesto v severozápadnom Rajasthane v Indii. Ak sa budete nachádzať niekedy v Indii, nevynechajte toto pôsobivé miesto.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

Mamma Mia! (Grécko, Maroko, Anglicko, USA)

Nie je žiadnym prekvapením, že film Mamma Mia, ktorý bol aj v samotnom scenári umiestnený do Grécka, sa natáčal v Grécku. Okrem Grécka sa niektoré scény natáčali aj v New Yorku alebo Londýne. Z gréckych ostrovov sa najviac natáčalo na ostrove Skopelos.

matadornetwork.com
matadornetwork.com

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.