Oveľa bežnejšie je vidieť, že sa o deti stará matka a nie otec. Niektorí muži sa do výchovy takmer vôbec nezapájajú, no samozrejme existujú aj takí, ktorí sú v tomto smere veľmi starostliví a aktívni. A práve to, že sa otec stará o dieťa môže prispieť k jeho celkovému šťastiu. Viete prečo môžu z takýchto deti napokon pravdepodobnejšie vyrásť inteligentné bytosti? Pre tieto dôvody.

Deti, o ktoré sa otcovia starajú majú vyššie IQ

Štúdia ukázala, že otcovia výraznou mierou prispievajú k rozvoju kognitívnych a behaviorálnych schopností detí. Dievčatá aj chlapci starostlivého otca preukázali vyššie IQ a dievčata dokonca vykazovali v predpubertálnom období menej emocionálnych porúch či porúch správania.

Deti sú múdrejšie a asertívnejšie

Otcovia hrajú dôležitú úlohu aj pri zvolení akademickej dráhy svojich dcér. A milujúci otcovia dokonca dokážu veľakrát pomôcť nájsť svojej dcére lepšie platené miesto tým, že pracuje v takej profesii, kde väčšinou pôsobia muži. Veľa dievčat sa vďaka starostlivým otcom dokáže lepšie presadiť aj v športe vďaka tomu, že ich podporujú práve otcovia.

Chlapci sa nedostávajú do zlej partie

Otcovia majú značný vplyv na rozvoj identity dieťaťa a tiež na jeho sociálne vzťahy. U detí z rodín bez otca je až trikrát pravdepodobnejšie, že sa z nich stanú v dospelosti zločinci. Je známe, že väčšina mužov, ktorí sú súčasťou nejakého gangu, naozaj pochádza z rodín bez otca.

Existuje menšia pravdepodobnosť vzniku závislosti

U detí, ktoré vyrastajú v rodinách, v ktorých chýba otec je vyššia pravdepodobnosť, že podľahnú nejakej závislosti, napríklad na drogách alebo alkohole. Toto tvrdenie platí najmä pre chlapcov.

Majú vyššiu emocionálnu inteligenciu

Práve to niekedy chaotické spolužitie a vzťahy dieťaťa s otcom sú v skutočnosti prospešné. Niektorí odborníci sa zhodujú, že to dokáže zvýšiť sebavedomie detí. Veľa kriku či smiechu dokáže tiež zvýšiť emocionálnu inteligenciu ratolestí. Tým, že sa deti zabávajú so svojimi otcami, naučia sa lepšie vcítiť do pocitov iného a tiež ovládať svoje emócie.

Majú vyššie sebavedomie

Sebavedomí otcovia, ktorí sa starajú o svoje deti dokážu zlepšiť aj celkovú pohodu svojich ratolesti. A v budúcnosti sa z nich taktiež stávajú sebavedomejší dospelí ľudia.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.