Čím chceš byť, keď budeš veľký? Túto otázku počúval v období dospievania každý jeden z nás. Niektorí mali vysnívané povolanie už od základnej školy a pre iných bola táto otázka večnou dilemou. V dnešnej dobe už nie je problémom zamestnať sa. Existujú tradičné zamestnania, ale aj také, nad ktorými sa nám rozum pozastaví. A toto je 6 z nich. 

Golfový potápač

najpodivnejšie zamestnanie
Zdroj: golfballdivers.se

Ak ste už hrali golf, mohli ste sa stretnúť so situáciou, že vaša loptička alebo niekoho iného skončila v jazere. V takom prípade prichádza na scénu golfový potápač. Mnoho golfových ihrísk najíma potápačov, ktorých úlohou je vyloviť loptičky z hlbín vodných plôch. Títo profesionáli denne vyzbierajú 2000 až 5000 ponorených loptičiek.

Inšpektor kvality kociek

najpodivnejšie zamestnanie
Zdroj: entertainment.howstuffworks.com

Každá hracia kocka musí mať veľmi špecifické miery, aby pri jej hode bolo vidieť niektoré z čísel. Aj najmenšia nerovnováha môže spôsobiť problémy. Ako zabezpečiť, aby každá kocka bola dokonalá? Túto dôležitú činnosť vykonáva inšpektor kvality kociek. Jeho úlohou je vykonať profesionálne testy, ktorými sa ubezpečí, že kocky spĺňajú všetky požiadavky.

Netflix sledovateľ na plný úväzok

najpodivnejšie zamestnanie
Zdroj: Pinterest

Toto je práca snov! Predstavte si, že by ste celý deň sledovali svoje obľúbené seriály a potom za to dostali aj peniaze. Spoločnosť Netflix najala osobu, ktorá bude sledovať celý obsah a označí ho príslušným žánrom.

Personál na tlačenie ľudí do metra

najpodivnejšie zamestnanie
Zdroj: Pinterest

Myslíte si, že metro v New Yorku je preplnené? Skúste japonské metro, najmä počas dopravných špičiek. Japonská vláda zakročila a najala ľudí, ktorí tlačia cestujúcich do vlaku. Ich zamestnaním je vyplniť každý centimeter priestoru vlaku pred jeho odchodom.

Ochutnávač psích jedál

najpodivnejšie zamestnanie
Zdroj: theplaidzebra.com

Rovnakým spôsobom, akým je ľudské jedlo ochutnávané pred tým, ako je ponúkané na predaj, musí byť testované aj krmivo pre psy. Psy však nedokážu verbálne komunikovať, čo si myslia o krmive. Kvôli tomu sa mnohé spoločnosti zaoberajúce sa krmivami pre psov rozhodli najať testery ľudskej chuti, aby posúdili chuť a textúru krmiva pre psov. Dali by ste sa nahovoriť na niečo také?

Držiteľ pohára

najpodivnejšie zamestnanie
Zdroj: ftw.usatoday.com

Stanley Cup sa každoročne udeľuje majstrovskému tímu v Národnej hokejovej lige. Samotná trofej pre Stanley Cup je veľký a veľmi drahý pohár, z ktorého neexistujú žiadne duplikáty. Vzhľadom na dôležitosť ceny sa každoročne najíma držiteľ pohára, ktorý sa stará o trofej a stráži ju.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.