Koľko deti by ste chceli mať? V dnešnej dobe je táto otázka veľmi dôležitá, pretože populácia starne a minimálne v Európe to bude o pár rokov vážny problém. Mladé rodiny však nemajú dostatok peňazí alebo z rôznych iných dôvodov nechcú mať viac ako 1-2 deti. Vidieť to aj v našej krajine. Ešte u starších generácii bolo úplne bežné, že rodičia mali aj 7 deti, tieto časy už ale pominuli.

Predstavíme vám ale teraz rodiny, ktoré majú toľko členov, že by kľudne mohli vytvoriť aj niekoľko hokejových či futbalových tímov.

Zionasovci

Zionas sa narodil v Indii a oženil so svojou prvou ženou Zathiangi, keď mal iba 17 rokov. Momentálne má jednu z najväčších žijúcich rodín, ktorá pozostáva z neuveriteľných 39 manželiek a 94 detí. S toľkými ľuďmi v rodine dokážu denne spotrebovať až 90 kg ryže a 60 kg zemiakov. Všetci žijú v budove so 100 izbami, živia sa svojimi vlastnými zvieratami a plodinami, ktoré vypestujú. Je to zvláštny človek, pretože Zionas je vodcom indickej kresťanskej sekty s názvom Chana páwl a verí, že čoskoro bude vládnuť tomuto svetu spolu s Ježišom.

Batesovci

Ide o americkú evanjelickú rodinu z Tennessee s 19 deťmi. Rodičia Gil a Kelly Jo mali tesne po dvadsiatke, keď sa v roku 1987 rozhodli vziať. Nikdy však netúžili po takejto veľkej rodine, ale potom, čo mali svoje prvé dieťa sa im to akosi zapáčilo. Od tej doby sa výrazne rozšírili, až kým sa počet ich detí nezastavil na čísle 19. Majú tiež 10 vnúčat a očakávajú ďalšie 4. Rodinka sa dokonca môže pochváliť vlastnou reality show s názvom „Bringing Up Bates“.

Hannsovci

Táto rodina z Dundee je pravdepodobne najväčšia v Škótsku. Emma a Roy majú 13 detí vo veku od 2 do 25 rokov. Roy pracuje ako zdravotný asistent a Emma je mamička v domácnosti, ktorá sa stará o viac ako 10 detí, 3 z nich sa už totiž starajú sami o seba. Zaujímavosťou je, že taký počet deti dokáže skonzumovať okolo 50 litrov mlieka, 21 bochníkov chleba a 5 veľkých krabičiek cereálii týždenne.

Radfordovci

Noel a Sue Radford sa začali kamarátiť ešte v čase, kedy boli deti. Žena mala iba 14 a muž 18 rokov, keď privítali svoje prvé dieťa Christophera. Je to najväčšia rodina v Spojenom kráľovstve s 21 deťmi a ďalšie je na ceste. Majú dokonca aj svoju vlastnú šou. Radfordovci žijú v anglickom Morecambe, vo veľkom dome, ktorý kedysi býval domom s opatrovateľskou službou. Rodičia vlastnia a prevádzkujú úspešnú pekáreň s názvom Radford’s Pie Company. O Radfordovcoch sme už ale písali samostatný článok, viac sa dočítate na tomto odkaze.

Duggarovci

Jim a Michelle sa stretli v roku 1980 v Arkansase. Navštívil ju ako člen baptistickej cirkvi po tom, čo vyhlásila svoj úmysel zmeniť svoje náboženstvo. A toto bol začiatok ich milostného príbehu. O 4 roky neskôr sa zosobášili. Svojho prvého syna mali v roku 1988. K dnešnému dňu sa pýšia už 19 deťmi a sú tiež starými rodičmi 17 vnúčat. Aj oni upútali pozornosť médií a šli po stopách rodiny Radfordovcov tým, že aj oni majú vlastnú reality show.

Bonellsovci

Rodina Bonellsovcov pozostáva zo 16 detí a rodičov. Je jednou z najväčších rodín v celej Austrálii. Jeni, ktorá má teraz 50 rokov, spočiatku ani nechcela deti, ale jej manžel Ray mal iné plány. Rodina má teraz 16 detí vo veku 4 až 29 rokov, taktiež vnúčatá a žijú šťastný život v Queenslande.

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.