Je veľmi dobré poznať fakty ohľadom vašej pokožky. Znečistenie ovzdušia v mnohých krajinách narastá, smog preniká do pokožky, na ochranu pred UV žiarením potrebujete opaľovací krém a niektoré potraviny stavu pokožky taktiež vôbec nijako nepomáhajú. Toto sú dôvody prečo je dôležité starať sa o svoju tvár a jednou z metód, ktorá funguje, je naparovanie sa nad horúcou vodou. A tu je niekoľko výhod, ktoré tým získate. 

Odstránite tým a vyčistite usadené nečistoty z pórov

Keď naparujete svoju tvár, teplo vodnej pary uvoľní póry a spôsobí ich rozšírenie. Po otvorení sa vylúčia tmavé nečistoty a maz, ktorý sa v nich hromadí. Množstvo nečistôt sa totiž nachádza vo vzduchu všade okolo vás. Naparovaním vašej tváre môžete obmedziť ich množstvo a uvoľníte tak póry, čoho výsledkom bude čistá žiariaca tvár!

Vaša tvár sa vyčistí od baktérii a odumretých buniek, ktoré spôsobujú akné

Pokožka je najväčším orgánom vášho tela a rovnako ako väčšina tela prechádza neustálym procesom regenerácie, ktorý spôsobuje, že sa na vašej tvári hromadia odumreté baktérie. Táto baktéria je úplne zdravá, preto nie je dôvod obávať sa akýchkoľvek nepriaznivých účinkov. Avšak, mŕtve baktérie zaberajú priestor a nemusia umožňovať správne okysličenie pokožky. Naparovanie teda pomôže s odstránením týchto odumretých baktérii.

Viac kyslíka

Ďalšou výhodou naparovania je dilácia krvných ciev, ktorá vašej tvári výrazne zvyšuje množstvo kyslíka. A aj keď ste po tejto činnosti možno červená ako homár, radujte sa. Znamená to, že ste do tváre načerpali dostatok kyslíka.

Oneskorí to výskyt vrások

Všetci vieme, že vrásky sú niečo, z čoho majú ženy nočné mory. Medzi tisícami liekov sú 2 vedecky podložené, ktoré v boji s nimi účinne pomáhajú, a sú nimi látky známe ako kolagén (ktorý nájdete v želé či ázijskom jedle) a elastín. Ak nechcete prijímať kolagén, tak práve naparovanie môže byť skvelou alternatívou. 

Prirodzene hydratuje

Uvoľnenie všetkých nečistôt a olejov prinúti vaše telo vytvárať viac prirodzených olejov, ktoré zvlhčujú pokožku a lepšie ju hydratujú. Navyše, naparovanie zvyšuje priepustnosť pokožky, takže ňou preniká dostatok vlhkosti.

Pokožka lepšie absorbuje krémy na tvár

Naparovanie pokožky nie je úplnou liečbou, ale malo by sa považovať za nevyhnutnú súčasť vášho celkového režimu starostlivosti o pleť. Skvelá vec pri naparovaní je, že zo všetkých tých krémov, pleťových vôd a čistiacich prostriedkov, ktoré často nanášate na svoju tvár, vyťažíte z nich naparovaním ešte viac. Je to spôsobené tým, že sa zvyšuje cirkulácia a okysličenie pokožky.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.