80% až 90% žien s počas svojho života celulitíde skrátka nevyhne. A hoci existuje veľa medicínskych spôsobov jej odstránenia, ako je napríklad laserová terapia alebo chirurgický zákrok, tak všetky sú dosť nepríjemné a drahé. Najjednoduchší spôsob, ako bojovať proti nie práve príjemnej pomarančovej pokožke, je investovať do výživných a zdravých potravín.

Melón

Prečo funguje: Melón obsahuje asi 91% vody a má močopudné účinky.

Účinok: Melónová šťava dokáže podľa nedávnej štúdie zmenšiť celulitídu na stehnách. 40 zdravých žien vo veku od 31 do 50 rokov dostávalo extrakt z melónovej šťavy počas 56 dní a výrazne im to zredukovalo celulitídu. Melón neobsahuje žiadny tuk ani cholesterol a navyše môže pomôcť uspokojiť túžbu po niečom sladkom.

Tmavá čokoláda

Prečo funguje: Tmavá čokoláda obsahuje antioxidanty.

Účinok: Antioxidanty aktivujú odbúravanie tukov, ktoré prispievajú k celulitíde. Tmavá čokoláda tiež podporuje kardiovaskulárny systém a aktivuje prietok krvi, čím pomáha redukovať celulitídu.

Šafran

Prečo funguje: Šafran má protizápalové vlastnosti, ktoré môžu zlepšiť krvný obeh a spomaliť rast tukových buniek.

Účinok: Dokáže rozprúdiť krv a spôsobiť, že pomarančová pokožka bude menej viditeľná. Šafran taktiež zvyšuje svalový tonus pod kožou a eliminuje priehlbinky v pokožke. 

Čučoriedky

Prečo fungujú: Čučoriedky sú skvelým zdrojom antioxidantov známych ako antokyanín.

Účinok: Konzumácia čučoriedok zabraňuje premene tukov na cholesterol. Zlepšujú prietok lymfy a eliminujú toxíny podporujúce celulitídu. Čučoriedky tiež podporujú bunkovú obnovu a pomáhajú zlepšovať vzhľad pokožky.

Kajenské korenie

Prečo funguje: Kajenské korenie aktivuje mechanizmy spaľovania tukov v tele.

Účinok: Kajenské korenie eliminuje toxíny, ktoré sa hromadia v tukových bunkách pod kožou a spôsobujú celulitídu. Môže pomôcť obnoviť zdravé tkanivo, vďaka čomu bude pokožka vyzerať hladšia. Kajenské korenie tiež obsahuje vitamín B6, ktorý pomáha obnoviť a obohatiť spojivové tkanivo.

Cesnak

Prečo funguje: Cesnak zvyšuje prietok krvi a cirkuláciu.

Účinok: Cesnak sa účinne používa na liečbu obezity a tiež prispieva k liečbe pokožky a celulitídy. Strava bohatá na cesnak môže pomôcť telu očistiť sa od toxínov, ktoré spôsobujú pomarančovú kôru.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.