Je protizákonné zomrieť vo Westminsterskom paláci

Málokto sleduje zákony ohľadom smrti. Ale jeden britský je mimoriadne zaujímavý. Budova parlamentu patrí medzi kráľovské sídla, a preto každý, kto tam zomrie má právo na štátny pohreb. Ak príde niekomu nevoľno, zvyčajne sa ho snažia rýchlo dostať von.

Nemocnica Great Ormond Street má výlučné právo na Petra Pana

Nemocnica je pravdepodobne najznámejšia a najlepšia detská nemocnica na svete. Petra Pana pozná každé dieťa. Autor knihy J. M. Barrie v roku 1929, osem rokov pred svojou smrťou, daroval autorské práva nemocnici v Londýne. A tak má nemocnica od vtedy s chlapcom, ktorý nikdy nevyrástol, neobyčajný vzťah. Peter Pan jej každoročne prináša milióny libier z predaja kníh, filmových adaptácii či predaja hračiek.

pixabay.com
pixabay.com

Neuveriteľné predmety, ktoré ľudia zabudli v metre

To že si príležitostne niekde niečo zabudneme, nie je nič výnimočné. Raz zabudneme niečo vo vlaku, inokedy v lietadle či na inom mieste. V londýnskom metre sa za jeho viac ako 150 ročnú históriu našlo už množstvo bizardných predmetov – lavička z parku, tri mŕtve netopiere v pohári alebo urny s popolom.

pixabay.com
pixabay.com

V Londýne je ulica, kde musíte jazdiť po pravej strane

Hotel Savoy je jedným z najznámejších hotelov v Londýne. Pravidelne sa v ňom konajú slávnostné udalosti za účasti celebrít. Narozdiel od zvyšku Veľkej Británie sa na prístupovej ceste jazdí vpravo. Najpravdepodobnejšie je to kvôli taxikárom. Často vezú ľudí do divadla Savoy, ktoré je na pravej strane a potom vyzdvihujú cestujúcich spred hotela.

Kráľovná potrebuje povolenie na vstup do londýnskeho City

Napriek tomu, že britská kráľovná je hlavou štátu na vstup do londýnskeho City potrebuje povolenie od primátora mesta Londýn. Ale ak sa niekedy rozhodne urobiť si výlet na Liverpool Street bude určite viac ako vítaná.

Londýn bol hlavným mestom šiestich štátov

Pred viac ako 70 rokmi, uprostred Druhej svetovej vojny, Londýn ako jedno z mále miest v Európe odolával útokom nacistického Nemecka. Čoskoro sa stal útočišťom exilových vlád z Poľska, Nórska, Belgicka, Holandska a Francúzska, a tým de facto hlavným mestom.

pixabay.com
pixabay.com

Ak radi cestujete a ešte stále ste aj napriek stálemu odkladanie nenavštívili Londýn, máte teraz dokonalú príležitosť tak urobiť. Ceny leteniek sú nízko a dostanete sa tam naozaj za babku!

 

A prečo ešte ísť do Londýna? To sa dozviete v našich článkoch !

22 Zaujímavostí a faktov o Londýne, ktoré vás spravia o čosi múdrejším

Strašidelný Londýn – 3 miesta ako z hororu

Podivné kostry objavené v pivnici starého domu v Londýne

 

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.