Vieme, že predtým, ako sa Meghan Markle stala členkou kráľovskej rodiny, bola herečkou. Existuje však mnoho pokorných členov kráľovských rodín, ktorí majú bežné povolanie a venujú sa mu tak, ako aj bežní ľudia. Ukazujú tak celému svetu, že si dokážu získať dôstojnosť prácou a nie kráľovským titulom.

Švédska princezná Sofia pomáha v nemocnici

Princezná Sofia je veľkou osobnosťou. Vyštudovala účtovníctvo a špecializovala sa na rozvoj podnikania. Ale okrem toho je certifikovanou inštruktorkou jogy a dokonca pracovala v tejto oblasti v New Yorku. Nie je to tak dávno, čo sa Sofia rozhodla pomôcť ako dobrovoľníčka, aby zmiernila veľké pracovné zaťaženie zdravotníckych pracovníkov.

Absolvovala 3-dňový pohotovostný online školiaci kurz, aby mohla pomáhať v štokholmskej nemocnici. Uľahčuje prácu lekárom a zdravotným sestrám tým, že čistí a dezinfikuje nástroje a dokonca pomáha aj v kuchyni.

Princ Viliam je pilot

Princ William sa rozhodol pre vojenskú kariéru a stal sa poručíkom. Pre člena kráľovskej rodiny to však bola nebezpečná práca, a tak pokračoval vo výcviku pri kráľovskom námorníctve a kráľovských vzdušných silách. Po službe v letectve v roku 2014 prijal William prácu na plný úväzok ako pilot záchranárskej helikoptéry, za čo dostal aj peniaze, ale svoj plat venoval charite.

Monacká princezná Charlene ako profesionálna plavkyňa

Princezná Charlene sa narodila v Zimbabwe a svoju plaveckú kariéru začala v roku 1996 na juhoafrickom šampionáte. Reprezentovala Juhoafrickú republiku aj na olympijských hrách v Sydney v roku 2000, ale po 7 rokoch odišla zo súťažného plávania pre zranenie ramena. Teraz sa princezná stretáva s paralympijskými športovcami a navštevuje rehabilitačné centrá pre nepočujúce deti.

Princezná Charlotte z Hannoveru je spisovateľka

Charlotte Casiraghi nie je len krásna žena, ale je aj šikovná. Princezná je spisovateľka a pracuje ako redaktorka časopisu. V roku 2009 bola tiež šéfredaktorkou časopisu Above. Neskôr sa s 2 priateľmi zamerala na tvorbu ekologických a módnych projektov. 

Dánska princezná Mária je účtovníčkou a učiteľkou

Princezná Mary má vynikajúce gény. Jej otec bol profesorom matematiky, a tak nečudo, že sa vydala podobnou cestou. V roku 1998, 6 mesiacov po smrti svojej matky, rezignovala na pozíciu účtovníčky a odcestovala do Ameriky a následne do Európy. V prvej polovici roku 2002 učila Mary angličtinu na obchodnej škole v Paríži. Po presťahovaní do Dánska bola zamestnaná ako projektová konzultantka pre obchodnú, komunikačnú a marketingovú spoločnosť.

Dánske knieža Nikolaj je modelom

Dánske knieža Nikolaj je členom dánskej kráľovskej rodiny a má 21 rokov. Nikolaj sa našiel a robí to, čo má rád. V roku 2018 začal pracovať ako model. Debutoval na londýnskom týždni módy. Nedávnu otvoril prehliadku Dior Homme 2020.

Belgický princ Joachim je dôstojníkom námorníctva

Pred 10 rokmi absolvoval belgický princ Joachim dobrovoľný výcvikový kurz pre armádu. Neskôr ukončil vzdelanie na námornej škole v Bruggách, aby sa namiesto kráľovského života stal dôstojníkom belgického námorníctva.

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.