Biele tetovanie sa dostáva do popredia stále viac, dalo by sa povedať, že sa stalo trendom. Táto forma body-art je však oveľa jemnejšia v porovnaní s klasickým čiernym tetovaním. Preto ešte predtým, ako sa rozhodnete pre bielu ozdobu svojho tela, je lepšie poznať niektoré fakty a vedieť tak do čoho vlastne idete.

Vyhľadajte skúsených umelcov

Áno, platí to pre všetky tetovania, no pre toto obzvlášť. Biele tetovanie je totiž oveľa náročnejšie na vytvorenie, aby vyzeralo tak ako má. Jeho vytvorenie si vyžaduje viac času a dostatočné zručnosti tatéra. Navyše, biely atrament je v porovnaní s čiernym atramentom oveľa ťažšie viditeľný po jeho aplikácii na pokožku. Nedajte si preto urobiť takéto náročné dielo na telo u niekoho, kto to robí prvýkrát. Dobrý a skúsený umelec vám vie najlepšie poradiť.

Nevyzerá dobre na každej farbe pleti

Je to vynikajúca voľba pre ľudí so svetlejšou pokožkou kvôli tomu, že tetovanie dokážete ľahko skryť pod make-upom. Ale farba pleti je rozhodujúcim faktorom toho, aké viditeľné bude vaše biele tetovanie. Ak je vaša pokožka príliš svetlá, tak sa môže stať, že s výsledkom nebudete spokojný kvôli jeho konečnému výzoru.

Vyžaduje si špeciálny dizajn

Biely atrament by mal dopĺňať vaše nápady na tetovanie, pretože nie všetky návrhy je možné vykonať touto farbou. Navyše, čím jednoduchší je návrh, tým pravdepodobnejšie bude vyzerať brilantne. Komplikované portréty nie sú pre biely atrament príliš dobrým nápadom. Neváhajte a požiadajte o názor aj svojho tatéra.

Problém s rýchlou zmenou v priebeh niekoľkých rokov

Pravdou síce je, že všetky tetovania vyblednú a po rokoch nevyzerajú rovnako, no biely atrament má tendenciu meniť svoju farbu ešte rýchlejšie. Existuje teda veľká pravdepodobnosť, že budete musieť tetovanie oživovať o niečo častejšie, ako je to v prípade iných farieb.

Inak pôsobí na pokožku

Biele tetovanie má tendenciu spôsobiť tak, akoby vaša pokožka napučala trochu viac ako je to v prípade tetovaní iných farieb. Deje sa tak preto, že atrament je umiestnený blízko povrchu pokožky, aby bola farba viditeľnejšia. Aj toto je dôvod, pre ktorý je dôležité zvážiť správny dizajn. Ak si však vyberiete schopného tatéra, tak ten by vám mal byť schopný poradiť.

Biely atrament funguje dobre na zvýraznenie tetovania

Zvyčajne sa biely atrament používa na zvýraznenie iných tetovaní, pretože častokrát dokáže pomôcť s vytvorením zaujímavejšieho tvaru i výrazu. V kombinácii s čiernym atramentom vyzerá naozaj pôsobivo. Má zmysel pridať tento biely atrament do iných vzorov, pretože dokáže priniesť iný rozmer celému dielu.

Môžete zabrániť predčasnému vyblednutiu

Pretože biele tetovania sú citlivejšie, je potrebná osobitná starostlivosť, aby ste tomu predišli. A tu je niekoľko tipov, ktoré vedia pomôcť:

– Po umytí tetovania naneste iba malé množstvo telobvého mlieka a krému. Neaplikujte novú vrstvu na starú vrstvu bez toho, aby ste tú starú najskôr nezmyli.

– Pri hojení je biele tetovanie väčšinou sprevádzané viacerými chrastami. Nemali by ste ich však strhávať, ale počkať, kým sa tetovanie zahojí a chrasty i šupinatá koža samé odpadnú.

– Chráňte svoje tetovanie pred slnkom po celý rok najlepšie, ako to dokážete. Na tento účel sa odporúčajú použiť kvalitné krémy.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.