Sedem ľudí zomrelo po vypití dezinfekčného prostriedku na ruky, keď im počas párty v Rusku došiel alkohol. Správy tvrdia, že na oddelení intenzívnej starostlivosti zostávajú v kóme ďalší dvaja ľudia. Skupina deviatich ľudí sa zabávala v dedine Tomtor v okrese Tattinsky v najväčšom ruskom regióne zvanom Jakutsko a skončilo to tragicky.

Foto od Facebook

Prvými tromi obeťami boli 41-ročná žena a dvaja muži vo veku 27 a 59 rokov. Šesť ďalších ľudí bolo letecky prevezených do regionálneho hlavného mesta Jakutsk. V piatok však zomreli traja muži vo veku 28, 32 a 69 rokov a v sobotu následne ohlásili jedno ďalšie úmrtie. Federálny dozorný orgán pre verejné zdravie vydal vyhlásenie, v ktorom stálo: „Bolo zaregistrovaných deväť prípadov otravy dezinfekčným prostriedkom, z toho sedem ľudí zomrelo.“ Krajský prokurátor sa k danému prípadu vyjadril iba stručne: „K otrave došlo v dôsledku vypitia dezinfekčného prostriedku.“

Foto od Pixabay

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.