Popularita tetovania v posledných rokoch neustále rastie. Štatistiky naznačujú, že až 43% ľudí si tetovaním chce uctiť svojich blízkych a 37% si telo ozdobí jednoducho pre štýl. Lekári a tatéri však ľudí varujú, že existujú miesta na tele, ktoré nie sú ideálne na to, aby ste si na ne dali tetovanie. Ktoré sú to a prečo sa dozviete nižšie.

Lakte

Odborníci neodporúčajú tetovanie na lakte, pretože v tejto oblasti sa ťažko drží atrament. Okrem toho je pokožka veľmi hrubá, čo znamená, že tatérovi potrvá vytvorenie umenia oveľa dlhšie, čo je aj bolestivejšie. A pravdou je tiež to, že tetovanie na tomto mieste rýchlo bledne.

Podpazušie

Podpazušie je bez pochýb a pochopiteľne jedným z najbolestivejších miest na umiestnenie tetovania. Bolesť môže byť veľmi výrazná a tento pobyt u tatéra bude pre mnohých ľudí doslova neúnosný.

Oblasť za kolenom

Oblasť za kolenom alebo presne na opačnej strane nohy ako je koleno, ktorú teda vidíte aj na fotografii, je veľmi citlivá a má veľa nervových zakončení. Zakaždým, keď dôjde k styku tetovacej ihly a pokožky, sa môžete cítiť veľmi nepríjemne. Preto je tiež dobre zvážiť toto miesto, ktoré nezvládne každý.

Ruky a prsty

Áno, popularita týchto miest na tetovanie rastie, ale odborníci tvrdia, že sa neodporúča mať tetovanie na rukách a prstoch, pretože vystavenie umeniu na koži Slnku dokáže veľa ovplyvniť. Tetovanie zväčša na týchto miestach rýchlo mizne. Okrem toho, ak sa nachádza na stranách prstov, tak vybledne len čo sa po pobyte u tatéra zahojí.

Rebrá

Hoci to vyzerá krásne, tak bolesť je pri tetovaní pre mnohých ľudí neznesiteľná. Ide o druhé najcitlivejšie miesto hneď po podpazuší. Liečebný proces môže byť navyše u žien veľmi dlhý v prípade, že nosia podprsenku, pretože rebrá sú práve v tej časti a pokožka bude v takom prípade neustále podráždená.

Tvár

Okrem citlivej pokožky a obrovského množstva nervových zakončení, tatéri hovoria, že tetovanie na tvári je zaručené len na 2-3 roky. Taktiež, ak sa rozhodnete pre túto časť tela, tak by ste nemali zabúdať každý deň používať opaľovací krém. Inak po tých 2-3 rokoch môžete oľutovať, že ste si dali niečo vytetovať práve na tvár.

Priehlavok a členky

Oblasť členku a priehlavku sa často trie o topánky či ponožky. Z tohto dôvodu môže tetovanie stratiť svoje jasné farby veľmi rýchlo. A pokiaľ ide o bolesť, tak jej intenzita je približne rovnaká ako pri tetovaní rebier.

Mapa bolestivých miest na tele

Červená zóna je najbolestivejšia, oranžová a žltá zóna je o čosi menej citlivá a modra zóna je najmenej bolestivá.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.