Medzi sny mnohých ľudí patrí to, že raz budú vlastniť svoj dom. Postaviť si dom však nie je nič lacné a nie každý si to môže dovoliť. Tento problém tak podnietil skupinu ľudí k tomu, aby prispôsobili svoj život minimalistickému a menej konzumnému životnému štýlu bez toho, aby sa vzdali niektorých základných vymožeností. Preto sa niekoľko ľudí rozhodlo žiť inak a dnes vám ukážeme ich vydarené domčeky.

1. Projekt pre voľný čas

Chlapík a a jeho manželka vždy žili svoj sen o stavbe vlastného domu. V snahe splniť tento cieľ opustil mladý chlap školu a stal sa tesárom. Netrvalo dlho a rozhodli sa nevybudovať si klasický dom, ale mini dom. Za 2 roky sa im to teda napokon podarilo a stačili im k tomu aj ich úspory, čiže si nemuseli brať ani pôžičku.

2. Zvedavosť + čas = domov

Žena vystupujúca pod menom sarahrose720 je dievča, ktoré miluje stavať a vytvárať veci pre zábavu. Počas práci na svojom stole využila voľný čas a nekonečnú energiu na výskum mini domčekov. Pozerala nespočetné množstvo videí a položila si stovky otázok. Nakoniec našla online plány a pretavila ich do reality. Za menej ako 20 000 dolárov si splnila sen a výsledok stojí za to.

3. 40-dňová práca a radosť po zbytok života

Spolu so svojim otcom si šikovný mladík postavil domček na Novom Zélande s výhľadom na horu Taranaki. Podarilo sa im to za neuveriteľných 40 dní a výsledok ich práce je úžasný. Veď posúďte sami:

4. Ďalší šikovný staviteľ zas nanovo definoval pojem „malý domček“ a vytvoril toto krásne relaxačné miesto, ktoré je útulnejšie ako čokoľvek iné:

5. Estetika a funkčnosť idú dohromady

Tento pár si zas postavil dom, ktorým cestuje po celých Spojených štátoch. Prostredníctvom svojho Instagramu zdieľajú svoje cesty a informujú o nich vlastných sledovateľov, ktorí rozhodne majú načo pozerať.

View this post on Instagram

same same but different! we had our smoothest house move today, for a distance of only about 25 miles. we’re now officially parked in Kirkland, WA (the home of costco hq! not that tiny housers can take any advantage of that 😂). the move is going to cut over an hour off of Amy’s commute to work and gives Dylan some closer access to coffee shops to work from. mama kitty slept the whole drive and is already back in bed. we’ll miss our amazing hostess @tiny_river_home and river side living, but excited for summer close to lake washington! what an amazing feeling to be able to make a move like this and be settled into our space again in a matter of hours. #homeiswhereyouparkit

A post shared by operation atlas (@operation_atlas) on

6. Ešte menšie ako malé

Tento maličký domček je postavený na farme a majiteľ si ho nazval „Spartacus I“. Je takmer celý z dreva, len s niekoľkými prvkami kovu, čo sa k sebe rozhodne hodí.

7. Majte len to potrebné

Postaviť niečo takéto krásne zabralo chlapíkovi veľa plánovania a zdokonaľovania sa v dôležitých veciach, aby mohol vôbec začať žiť týmto spôsobom. Jedinú vec, ktorú si nekúpil, bola jeho kuchyňa, pretože to je jeho srdcovka, keďže rád varí. A takýto domov by určite prijal nejeden z vás.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.