V prípade, že máte partnera resp. partnerku a obidvaja radi cestujete, ponúkneme vám niekoľko dokonalých miest pre dvojice. Po svete existujú rôzne destinácie, ktoré ponúkajú niečo magické, avšak najlepšie je si vybrať také miesto, ktoré vám bude „ušité na mieru“. Poďme sa teda pozrieť na 7 skvelých miest pre páry.

Santorini, Grécko

Už neraz sme vám písali o tomto magickom mieste. Obľubujú ho najmä páry, ktoré tam smerujú na medové týždne. A to nie náhodou, ťažko hľadať romantickejšiu destináciu, akou je práve tento ostrov. Putovanie po kopcovitých uličkách, v obklopení s jasnými bielymi stenami a modrými strechami má svoje neopísateľné čaro. Vo večerných hodinách tam zas zažijete tie najkrajšie západy slnka.

santorini fotografia
Foto od Mariamichelle

Safari v Tanzánii

Mnohí navštevujú túto krajinu práve kvôli lokalitám, ktoré sú určené na ochranu prírody, či kvôli početným národným parkom. Prechádzanie sa safari vás prenesie do úplne neznámej časti sveta. Uvidíte divoké zvieratá, absolútne odlišnú prírodu a stretnete aj domorodé kmene. Za zmienku určite stojí kráter Ngorongoro, ide o najväčšiu neaktívnu a neporušenú vulkanickú kalderu na svete. Skrátka, ak ste dobrodružný typ, tak toto je niečo pre vás.

safari in tanzania fotografia
Foto od Ray in Manila

Tulum, Mexiko

Dva základné piliere – intímne prostredie a exotické zážitky. Môžete tráviť svoj čas na tropických plážach, šnorchlovať v neďalekom zábavnom parku, či prejsť obrovské mayské ruiny, ktorých je tam viac než dosť. Zážitkov nazbierate toľko, že sa nestačíte čudovať.

tulum mexico fotografia
Foto od Marit & Toomas Hinnosaar

Oxford, Anglicko

Iba dve hodiny od Londýna sa nachádza Oxford, ktorý ponúka jedinečný únik do stredovekej britskej architektúry. Všade, kde sa vydáte, uvidíte niečo, čo by ste pokojne mohli zvečniť na pohľadnici. Navyše, aj tamojšia svetová univerzita s rovnakým názvom tomu dodáva svoje čaro. Budete sa tam cítiť, akoby ste sa ocitli v romantickom období, v ktorom hrá najväčšie prím romantika.

oxford england fotografia
Foto od Doolallyally

Cappadocia, Turecko

Pre rozprávkovú dovolenku nie je nič lepšie ako krajina posiata rozprávkovými komínmi. Okrem toho tam uvidíte jaskynné kostoly, podzemné mesta a domy vytesané do skál. Všetko to dotvára skvelú atmosféru a skutočne sa budete cítiť ako v inom svete. Takéto jedinečné prostredie nájdete iba tam.

cappadocia turkey  fotografia
Foto od LoggaWiggler

Pobrežie Amalfi, Taliansko

Známe pre svoju prírodnú a architektonickú krásu. Pobrežie Amalfi je najlepšou voľbou pre romantickú dovolenku v Stredomorí. Uvidíte tam nádherné prírodné scenérie, ktoré prechádzajú malými dedinkami s malebným výhľadom na more. Choďte sa pozrieť do Smaragdovej jaskyni, stredovekých kostolov, záhrad i múzeí. Keď budete potrebovať pokojné prostredie len pre dvoch, nájdete tam niekoľko odľahlých hotelov, ktoré ponúkajú výhľad na oceán a luxusné vybavenie.

amalfi italia fotografia
Foto od GregMontani

Severské svetlá v severnom Nórsku

Tieto nádherné úkazy na oblohe sa skutočne oplatí vidieť. A zavítajte rovno na sever krajiny. Región Svalbard, ktorý pokrýva asi jednu tretinu Nórska, sa považuje za hlavnú destináciu, kde môžete vidieť severské svetlá od jesene do polovice apríla, zatiaľ čo od mája do júla je slnko stále viditeľné o polnoci. Ide o najsevernejší obývaný región Európy. Počas januára a februára tam zažijete jav zvaný „polárna noc“, keď noc trvá 24 hodín, čím je polárna žiara obzvlášť viditeľná.

svalbard norway northern lights fotografia
Foto od the tinz

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.