Životný štýl indických žien je iný ako životný štýl iných žien. Majú svoje spôsoby ako si udržiavať prirodzenú krásu a mladosť. Vďaka kvalitným potravinám a presvedčeniam sú plné vedomosti o tom, čo je najlepšie pre telo a čo ho pomáha udržiavať v tej najlepšej kondícii. Tu je 7 hlavných princípov. 

Prirodzená krása

Veria, že ženy sú prirodzene krásne. Preto sa vyhýbajú akýmkoľvek umelým vylepšeniam, najmä plastickým operáciám a podobným zákrokom. 

Prírodné zložky na pleť

Medzi najzákladnejšie zložky, ktoré používajú patrí najmä kurkuma a ruže. O kurkume je známe, že má protizápalové účinky a že je prospešná pre tráviaci systém aj zdravie pokožky. Ruže sa zas využívajú v krémoch na ruky aj pre účely pedikúry. 

Vlastný make-up

Indické ženy veľmi neradi používajú klasický make-up, aký dnes pozná každá žena. Aj preto si mnohé z nich vyrábajú vlastný make-up, ktorý je šetrný k pokožke a má prírodnú vôňu. Majú na to vlastne špeciálne techniky, ktoré jednoducho fungujú. 

Veľa času trávia vonku

Čas trávený na Slnku má svoj význam a zväčša je to aj príjemné. Navyše to pomáha pokožke absorbovať slnečné svetlo a dodáva jej prirodzený lesk. Indické ženy sa riadia tým, že je lepšie tráviť čo najviac času vonku. 

Krása vyžaruje zvnútra

Indky jednoducho veria, že myseľ a telo sú pevne spojené. Akonáhle je myseľ uvoľnená a nečelí stresu, prejaví sa to aj na tele. Ak sa budete snažiť žiť zdravým životným štýlom, venovať sa športu, tak to výrazne podporí vaše zdravie a pomôže tiež s prevenciou i liečbou chorôb. Taktiež viac meditujte a doprajte si masáže. Významnú úlohu má samozrejme aj spánok, ktorý napomáha kráse a aj vyzerať mladšie.

Dôležitá je strava

Ich zdravé potraviny pomáhajú udržiavať zdravý životný štýl a poskytujú lepší i dlhší život. Indické ženy totiž dávajú prednosť bio potravinám pred umelo vylepšenými potravinami. Ukázalo sa, že tento spôsob stravovania je účinný pri prevencii chorôb. 

Prírodné produkty na vlasy

Starostlivosť o vlasy sa začína už v ranom veku, keďže sa o tom učia už deti. Amla olej a ibištek sú najznámejšie a najčastejšie používané prísady na zabezpečenie zdravej korunky krásy každej ženy. Vďaka tomu sa totiž môžu pýšiť zdravými a lesklými vlasmi.  

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.