Možno si myslíte, že drahý krém na pokožku dokáže vyriešiť všetky problémy, ale v skutočnosti to nemusí ani zďaleka stačiť. Aj napriek tomu môže byť vaša pokožka suchá a môže svrbieť. Hľadanie tých správnych krémov je rovnako dôležité ako zbavenie sa zlozvykov, ktoré vašu pokožku ničia. 

Veľa vody

Piť vodu je veľmi dôležité, no všetkého veľa škodí. Mali by ste preto vedieť, že pitie veľkého množstva vody môže uškodiť vašej pokožke. Faktom je, že po prílišnej konzumácii vody môže telo ľahko stratiť základné minerály. Pokožka potom môže vyzerať bez života a matne. Životný štýl a správna kozmetika idú ruka v ruke a sú rovnako dôležité. 

Príliš dlhé sprchy

Dlhá sprcha po ťažkom dni je niečo, po čom skrátka túži každý. No treba myslieť na to, že pokožku to príliš namáha. Horúca voda odstraňuje mastnotu a vlhkosť, ktoré sú pre zdravú pokožku nevyhnutné. Je preto lepšie absolvovať kratšie sprchy s nie príliš horúcou vodou. 

Spanie bez ponožiek

Ak ste si doteraz mysleli, že nosenie ponožiek počas spánku nie je dobrý nápad, tak v skutočnosti je to práve naopak. Ponožky vám skvalitnia spánok, zabránia návalom horúčavy a popraskané päty vás trápiť nebudú, resp. bude existovať oveľa nižšie riziko, že sa ráno zobudíte s popraskanými pätami. 

Aplikácia krému v nesprávnom čase

Krém na tvár si nanášajte v čase, kedy je pokožka ešte vlhká. Pomôže to udržať vlhkosť a hydratovať pokožku omnoho lepšie. Kórejčanky, ktoré sú známe svojou dokonalou pleťou, si nanášajú tvárový krém tesne potom, čo si umyjú tvár. 

Časté jedenie vajec

Aj keď sú vajcia plné bielkovín, tak pri ich nadmernej konzumácii spôsobujú vysušenie pokožky. Majú vysoký obsah vitamínu A a aj nadmerná konzumácia tejto potraviny môže pôsobiť kontraproduktívne. Vzdávať sa ich úplne nemusíte, stačí, ak nezjete denne viac ako 3 vajcia. 

Uteráky 

Trenie pokožky drsným uterákom môže podráždiť a vysušiť citlivú pokožku a tá napokon môže svrbieť i začervenať sa. Ak nechcete zbytočne dráždiť svoju pleť, radšej ju nechajte prirodzene vyschnúť na čerstvom vzduchu. 

Nesprávny krém

Problém môže byť aj v tom, že sa hydratačný krém, ktorý používate nemusí hodiť na typ vašej pokožky. Je preto veľmi dôležité vybrať si ten správny krém a nebojte sa poradiť sa s odborníkom. 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.