70-ročný Tim Shea bol dlhú dobu bezdomovcom, pretože bol v minulosti závislý na heroíne a jedného dňa sa ocitol na ulici. V septembri minulého roka sa však jeho život zmenil o 180 stupňov a dnes má vlastný dom.

Presťahoval sa do Austinu, kde teraz žije v dome vytlačenom 3D tlačiarňou a za projektom stojí spoločnosť Icon. „Nikdy by som ani nepomyslel na to v akom krásnom dome raz budem bývať,“ povedal Tim. Žije v komunite, ktorá poskytne bezdomovcom 500 domov.

Tieto vytlačené 3D domy majú spálňu, kúpeľňu, kuchyňu, obývaciu izbu a veľkú verandu. Generálny riaditeľ spoločnosti Icon Jason Ballard sa vyjadril, že chcú zabezpečiť dôstojné bývanie všetkým a všade. Nuž a prvým obyvateľom ich domu je práve Tim.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.