Ukázalo sa, že nebojácnych ľudí ako bol kedysi Steve Irwin je viac. Muž z Floridy sa nedávno postavil proti aligátorovi, aby zachránil svoje šteňa pred istou smrťou. Majiteľ psíka neváhal a skočil do vody, aby z papule aligátora vlastnoručne vytiahol svojho iba trojmesačného miláčika.

Zoznámte sa s Richardom Wilbanksom, 74-ročným mužom z Estero na Floride, ktorý venčil svojho psa menom Gunner pri jazierku, keď mladý aligátor vyšiel z vody, chytil 3-mesačné šteniatko a stiahol ho do jazera. „Boli sme práve na prechádzke pri rybníku a aligátor vyšiel z vody ako strela. Nikdy som si nemyslel, že aligátor môže byť taký rýchly,“ povedal majiteľ šteniatka. Vysvetlil, že adrenalín ho okamžite nakopol a inštinktívne skočil do vody.

Aligátor mal našťastie dĺžku iba 60 centimetrov. V skutočnosti až aligátor o dĺžke 1,2 metrov sa vo voľnej prírode považuje za skutočnú hrozbu. Otvoriť čeľuste tohto tvora však nebolo jednoduché. Richard najskôr chytil aligátora a vyniesol ho na breh. Potom strčil ruky do jeho papule a začal ich otvárať. Chlapíkovi sa podarilo jeho papuľu pomerne rýchlo otvoriť a psíka oslobodil. Samotné šteňa malo iba jednu ranu, ale Richardove ruky boli dosť výrazne pohryzené. Všetko však dobre dopadlo.

Môžete si pozrieť nasledujúce video:

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.