Medzi rybármi koluje veľmi veľa poviedok a rôznych rozprávok. A tento príbeh sa týka muža, ktorý sa priateli s pyskatcom obrovským už takmer tri desaťročia. Hiroyuki sa stretol v zálive Tateyama s Yorikom takmer pred 30 rokmi, keď dohliadal na stavbu podvodnej chrámovej brány.

Potápač Hiroyuki sa potápa už od svojich 18 rokov a neprestal dodnes, aj napriek tomu, že má už 79 rokov. Stále totiž miluje pobyt v hlbokej vode. A jeho vzťah s pyskatcom je jedinečný. „Povedal by som, že si rozumieme. Raz som ho dokonca pobozkal a som jediný komu to dovolil,“ vyjadril sa potápač k svojmu dlhoročnému priateľstvu s vodným tvorom.

Pyskatec je zvláštny tým, že má tvár, ktorá sa dosť podoba na ľudskú. Keď bol raz Hiroyuki pod vodou, všimol si, že má tento tvor zranené ústa, no napriek tomu ho pyskatec prišiel pozdraviť. Chlapík si však uvedomil, že si nedokáže uloviť potravu, a tak mu ju sám na istý čas zabezpečil. „Medzi nami existuje dôvera, čo nie je práve zvyčajné pre pyskatca obrovského. Myslím, že vie, že som ho zachránil, keď bol ťažko zranený,“ povedal starší muž.

A ak si chcete pozrieť niečo z ich života, môžete to urobiť vďaka tomuto videu:

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.