Keď sa povie Daniel Radcliffe, tak prvá vec, ktorá vám zrejme napadne je čarodejník Harry Potter. Pri Robertovi Pattinsonovi sú to zase upíri a takto by sme mohli pokračovať ďalej. Určite poznáte viacerých hercov, ktorých mená sa vám vynoria pri jednom, pre nich najviac ikonickom filme. Ale aj napriek tomu mnoho hercov pokračuje vo svojej v kariére v Hollywoode a má na konte viacero vydarených i veľmi netradičných filmov. A ako vystúpili zo svojho tieňa?

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe rástol pred našimi očami na obrazovke, zatiaľ čo mnoho ľudí rástlo spolu s ním. Od istého času sa však pokúša čo najlepšie odpútať od svojej „nálepky“ Harry Potter a dokázať, že je talentovaný mladý herec a nielen „Chlapec, ktorý prežil“. Má na konte viacero odvážnych i zvláštnych počinov, a to napríklad Kill Your Darlings či Swiss Army Man. 

Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal si získal reputáciu hollywoodskeho miláčika. Jeho prelomová úloha bola vo filme Donnie Darko, ktorým naplno odštartoval svoju úspešnú kariéru. Dnes sa už ale objavuje v rôznych žánroch, hral už psychopata, objavil sa v romantických i sci-fi filmoch.

Robert Pattinson

Robert Pattinson je ďalší z hollywoodskych hercov, ktorý sa vybral trochu podivnou cestou, aby si zahral čo najviac podivných rolí a prekročil svoj tieň upíra z Twilightu. Niet divu, že jeho projekty sú často naozaj kontroverzné.

Elijah Wood

Kariéra Elija Wooda vyvrcholila jeho úlohou v trilógii Pána prsteňov. No počas kariéry prijal aj rolu v niekoľkých neobvyklých projektoch. Zahral si napríklad v dvoch divných seriáloch s názvom Dirk Gently’s Holistic Detective Agency a The darkly odd Wilfred.

Joseph Gordon-Levitt

Joseph začal hrať malé úlohy v sitcomoch a zahral si aj v menej známej komédii. Od tej doby však ukázal svoj herecký rozsah: zahral si od napínavých drám ako 50/50, cez blockbustery ako Inception a The Dark Knight Rises, až po uznávaný film 500 dní so Summer.

Emma Watson

Od čias, kedy si zahrala v Harryho Potterovi sa Emma pohybovala v zrelých úlohách, keďže je to aj veľmi dobrá herečka a dokáže zahrať akúkoľvek postavu. Majstrovsky si zahrala dospievajúce dievča v The Perks of Being a Wallflower, ktoré s Hermionou nemá nič spoločné. Úspech zožala aj vďaka filmu Kráska a zviera. Emma je tiež známa tým, že je veľmi prísna pri výbere úloh a nepríjme každú.

Selena Gomez

Selena Gomez je hlavne detskou hviezdou, kedy si zahrala v počinoch ako Hannah Montana, The Suite Life of Zack & Cody či Kúzelníci z Waverly. Po tom, čo čarodejníci skončili, však herečka vystúpila z bubliny Disney a zahrala si v dospelejších úlohách v niekoľkých kontroverzných filmoch, napríklad v Behaving Badly či Spring Breakers.

Anne Hathaway

Aj Anne Hathaway roky hrávala v tínedžerských filmoch ako napríklad Denník princeznej. No potom sa katapultovala na pozíciu superhviezdy veľkého mena. Jej herecké portfólio je jedno z najrozmanitejších: vidieť ste ju mohli v módnej komédii Diabol nosí Pradu, Alenke v ríši divov, či ako superhrdinku v trháku The Dark Knight Rises.

 

 

 

Zdroj

foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.