Život nám niekedy pripraví zvláštne prekvapenia, ktoré sa veľmi ťažko vysvetľujú.

1. Takmer ako reinkarnácia

Enzo Ferrari, zakladateľ firmy Ferrari, zomrel v roku 1988. Zhruba o mesiac neskôr sa narodil futbalista Mesut Özil. Pri pohľade na ich fotografie by sa vám mohlo zdať, že sú súrodenci. Ide o reinkarnáciu?

2. Ďalší dôkaz o cestovaní v čase?

Jennifer Lawrence je dokonalou dvojičkou egyptskej herečky Zubaidy Tharwat.

3. Susedia žijúci v rozdielnych storočiach

Známy skladateľ George Handel bol susedom gitaristu Jimiho Hendrixa – delili ich však dve storočia. Handel žil v Londýne na Book Street 25, zatiaľ čo Hendrix na Book Street 23. Obaja boli skvelí muzikanti, ktorí do veľkej miery ovplyvnili vznik hudby v ich érach.

4. Tragédia na priehrade Hoover Dam

Jeden z prvých ľudí, ktorí prišli pri stavbe nádrže o život, bol George Tierney. Prišiel o život 20. decembra, 1922, pri prípravných prácach. Posledný človek, ktorý na tomto mieste zahynul, bol Patrick Tierney – syn Georga Tierneyho. Tiež zomrel 20. decembra.

5. Autá, ktoré sa našli

V roku 1895 došlo v Ohiu k havárii dvoch áut. Zaujímavosťou je, že keďže sa v tomto období ešte len začínala výroba áut, v Ohiu boli len tieto dve. Havárie ešte neboli v tej dobe bežné, preto sa nezachovala žiadna oficiálna evidencia o tejto kuriozite.

6. Klebety o stroji času Edgara Allana Poa

V knihe Príhody Arthura Gordona Pyma z Nantucketu sa píše o štyroch námorníkoch, ktorí prežili potopenie lode a museli zjesť chlapca menom Richard Parker. Poe tvrdil, že príbeh je založený na skutočnej udalosti, to však nie je zvláštnosť, o ktorej vám chcem povedať.
46 rokov po napísaní knihy sa loď naozaj potopila a členovia posádky zjedli chlapca.. volal sa Richard Parker. Toto viedlo ku klebetám, že známy americký spisovateľ vlastnil stroj času.

7. Bratské nešťastie

V júli 1975 jazdil 17-ročný Erskine Lawrence Ebbin na svojom mopede a zrazilo ho auto. Rok predtým, tiež v júli, umrel jeho 17-ročný brat. Jazdil na tom istom mopede, zrazil ho ten istý taxikár, ktorý viezol toho istého cestujúceho.

8. Anthony Hopkins a vzácna kniha

Raz potreboval Anthony Hopkins prečítať knihu, aby mu pomohla pochopiť postavu, ktorú mal stvárniť vo filme – The Girl from Petrovka od Georga Feifera. Nikde ju nemohol zohnať, no jedného dňa našiel úplnou náhodou v metre zabudnutú kópiu.
Keď sa neskôr obaja stretli, Feifer mu povedal, že nemá kópiu svojej knihy – požičal ju jednému priateľovi, ktorý ju stratil niekde v metre.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.