Pre každého vyzerá ideál krásy inak a niekto ani po kráse netúži. Existujú ľudia, ktorí sa výzorom nezaoberajú a dbajú skôr na iné prednosti svojho partnera. Každý jedinec je svojim spôsobom jedinečný a niečim sa líši od ostatných. Nuž, ale tentoraz vám ponúkame 8 psychologických dôvodov toho, prečo je pre vás niekto viac atraktívny.

a pair  fotografia
Foto od sasint

Zrenice

Zrenice menia svoju veľkosť v závislosti od reakcii a emócii, teda keď je človek napríklad šťastný, zrenice sa zväčšujú. Niektoré štúdie ukázali, že ľudí s veľkými zrenicami podvedome považujeme za atraktívnejších, pretože to naznačuje ich záujem o vás. V minulosti si talianske ženy úmyselne rozšírovali svoje zreničky pomocou jedovatého výťažku z rastliny belladonna, aby boli atraktívnejšie pre mužských nápadníkov.

Pás

Úmernosť pasu k bokom sa vždy považovala za jednu z najdôležitejších znakov vzhľadu ženy. A ako ukazujú niektoré výskumy, čím je pás užší v pomere k bokom, tým je žena atraktívnejšia pre muža.

Symetria tváre

Vedci potvrdili, že symetrické tváre hodnotíme ako atraktívnejšie, pretože naše vizuálne receptory ich môžu oveľa ľahšie spracovať. Ďalším dôvodom je to, že symetrické tváre biologicky spájame s dobrými génmi.

Priemernosť

Ďalšia štúdia zas ukázala, že uprednostňujeme vzhľad, ktorý sa nám zdá „priemernejší“. A to môže mať rôzne vysvetlenia – buď to spájame s biologickými výhodami, ako sú dobré gény, alebo naše mozgy jednoducho preferujú typickejšie tváre, resp. menej výrazne či extravagantné tváre.

a pair  fotografia
Foto od Flickr

Jedlo

Dokonca aj to, čo muž je, mu môže pomôcť. Štúdia totiž ukázala, že muži, ktorí jedia zeleninu a ovocie sú atraktívnejší s dôvodu, že ich vôňa bola atraktívnejšia ako vôňa mužov, ktorí preferujú napríklad cestoviny.

Hlas

Ženy považujú mužov s nižšie položeným a taktiež tichším hlasom za viac atraktívnych, pretože si to spájajú s ich zrelosťou.

Vôňa

Vôňa ženy môže skutočne ovplyvniť príťažlivosť. Platí to však pre konkrétnu vôňu – tú, ktorá je založená na ženských reprodukčných hormónoch. Ako ukazujú výskumy, ženy sú v období ovulácie oveľa príťažlivejšie pre mužov, pretože hladina hormónov je v strede cyklu vyššia, čo taktiež naznačuje ich plodnosť.

Chuť

Pri bozkávaní si vymieňate veľa baktérií a podľa štúdie to má aj praktický význam. Pomáha vám to zistiť, či ste s konkrétnou osobou v dobrej zhode. Skrátka to, ako človek „chutí“, môže toho ovplyvniť veľa a skôr zistíte či je pre vás tá druhá strana dosť atraktívna.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.