Zubné kefky majú na svojich štetinách tony mikróbov, ktoré môžu byť škodlivé pre zdravie ústnej dutiny. Ďalšie nežiaduce choroboplodné zárodky v našom živote sa však môžu skrývať aj na mnohých iných miestach, ktoré vás možno nikdy nenapadlo vyčistiť. Môže sa však stať aj to, že jednoducho neviete, ako niektoré miesta správne vyčistiť. Pamätajte však na to, že je veľmi dôležité uvedomovať si prítomnosť baktérií v domácnostiach a vedieť, ako proti nim efektívne bojovať. A my vám teraz ukážeme niekoľko trikov.

Na dezinfekciu zubnej kefky použite ústnu vodu

Zakaždým, keď použijete zubnú kefku, môžete si ňou preniesť kúpeľňové baktérie priamo do úst. Ak ste niekto, kto splachuje toaletu s viečkom nahor, tak môže dôjsť k tomu, že po miestnosti sa začnú šíriť častice, ktoré sa usadzujú na rôznych povrchoch a predmetoch. Preto sa odporúča zubnú kefku po použití aspoň po dobu 2 minút dezinfikovať v ústnej vode.

Rúru očistite 1/5 šálky amoniaku

Rúru jednoducho zahrejte na približne 70 stupňov Celzia, potom ju vypnite a misku s 1/5 šálky amoniaku vložte na vrchnú poličku. Na poličku nižšie položte misku s vriacou vodou a rúru zatvorte. Nechajte ich, nech si cez noc urobia svoju prácu. Vďaka týmto prípravkom odpadne špina z rúry a na ďalší deň ju už môžete len ľahko zotrieť.

Zohrejte hubku v mikrovlnej rúre

Hubky na riad zhromažďujú veľké množstvo škodlivých baktérií, ktoré určite nechcete preniesť na riad pri jeho umývaní. Dobre urobíte, ak špongiu sterilizujete tak, že ju navlhčite a vložíte do mikrovlnnej rúry na 1 minútu. Teplo si hravo poradí so všetkými baktériami. Opakujte to každých pár dní, najmä keď začne vaša hubka zapáchať.

Vyčistite drevené príbory a varešky

Drevené príbory môžu v kuchyni trpieť, najmä ak ich dávate do umývačky riadu alebo necháte nasiaknuť. Aby boli zdravé, odporúča sa ich potrieť plátkom citróna, čo zabráni prenikaniu nežiaducich pachov. Môžete ich tiež natrieť rastlinným alebo kokosovým olejom pre trochu starostlivosti. Vďaka tomu budú svietiť a budú chránené pred škodlivou vlhkosťou. Keď sú totiž vystavené príliš vysokej vlhkosti, rastú na nich plesne, čo nie je práve najhygienickejšie.

Pravidelne utierajte parapety

Keďže na oknách a parapetách dochádza ku kondenzácii vody, môže to byť vynikajúca živná pôda pre huby a mikróby. Určite teda nezabudnite utierať tieto aktívne miesta, kde môže byť často vlhko.

Šampónujte kefu na vlasy

Kefy na vlasy sú pri čistení často zanedbávané, aj keď môžu obsahovať veľa nečistôt. Je to tak preto, lebo naše vlasy obsahujú znečistenie a každodenné choroboplodné zárodky, ktoré sa potom prenášajú do kief. Kefu sa teda odporúča čistiť raz mesačne tak, že z nej odstránite vlasy a vyšampónujete ju.

Očistite svoje strieborné šperky sódou a soľou

Aby ste im vrátili pôvodnú slávu, mali by ste ich dať do alobalu a pridať 2 lyžice sódy bikarbóny a 1 lyžicu soli. Následne podlejte vriacou vodou. Ak ich necháte pár minút pôsobiť, rozpustia sa všetky nečistoty.

Vyčistite si klávesnicu doma pripraveným gélom

Čistenie gélom môže byť veľmi praktické a dokážete tým odstrániť nahromadený prach i nečistoty z malých priestorov. Tento gél je veľmi ľahké vyrobiť si doma! Stačí, že zmiešate 1 šálku teplej vody s boritanom sodným v jednej miske a 1/2 šálky teplej vody s lepidlom v inej miske. Následne tieto dve zmesi zmiešajte až kým nestuhnú, potom z nich už len spravte tvrdú guľu.

 

Zdroj

Foto: Brightside

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.