Síce vzťah na diaľku nie je jednoduchý a určite nie je pre každého, tak ukazuje sa, že aj takéto vzťahy existujú a nie je ich málo. Napríklad v USA až 14 miliónov ľudí má vzťah na diaľku a z toho je až 3,75 miliónov manželských párov. Podľa prieskumu až 6 z 10 párov bolo v randení na diaľku úspešných. A ak si chcete aj vy udržať úspešný vzťah na diaľku, pomôže vám týchto 8 rad.

Zaujímajte sa o život partnera, ale nebuďte dotieraví

Nie je záujem ako záujem ani kontrola ako kontrola. Keď už ste v kontakte so svojim partnerom, opýtajte sa ho na to ako sa má, čo má nové a či je všetko v poriadku. Vynechajte žiarlivostné otázky, ktoré napokon vedú zväčša iba k hádke. 

Nespoliehajte sa iba na technológiu, ale zamerajte sa aj na hmatateľné veci

Aj keď sú internet a technológie skvelé na udržiavanie kontaktu, tak nie sú dostatočné, pretože ľudia potrebujú aj niečo fyzické. Nepodceňujte teda darčeky, ktoré ak darujete partnerovi, urobíte iba dobre. Hmatateľné veci totiž dokážu partnerovi alebo partnerke pripomenúť toho druhého. Môže ísť napríklad o obľúbený parfém, tričko, ktoré má partner rád alebo niečo špeciálne pre oboch. 

Uisťujte sa, že vzdialenosť je dočasná 

Je dôležité určiť si dátum, kedy už vzťah na diaľku skončí a opäť budete fyzicky spolu. Ak to tak urobíte, tak budete sa mať obaja na čo tešiť a vzťahu to len prospeje. Nie vždy sa to však dá, no dôležité je rozprávať sa o tom, nechať priestor na zmeny a ak je to možné, tak vždy stanoviť nejaký termín.

Sústreďte sa na kvalitu hovorov a nie kvantitu

Komunikácia nie je len rozprávanie sa, ale aj vzájomné spojenie. Mali by ste zistiť či sa potrebujete rozprávať viac alebo menej a hlavne robiť to vtedy, keď chcete a nie preto, že musíte. Držte sa vzájomne dohodnutého harmonogramu.

Žite život naplno

Namiesto toho, že budete čakať na to, kedy váš milý príde domov v depresiách, sústreďte sa na to, aby ste ten čas prežili naplno a hlavne zmysluplne. Pomôže vám to skrátiť čas a zlepšiť náladu počas toho, ako čakáte na partnera. Je dobré, ak nie ste na sebe príliš závislí, vtedy sa vám bude žiť v takomto vzťahu ľahšie.

Pamätajte na to, že váš partner nie je perfektný

Je jednoduchšie idealizovať si partnera, keď nie ste spolu a nekomunikujete tvárou v tvár. Môže vám to však priniesť sklamanie, ak v skutočnej interakcii zistíte, že je úplne iný ako ste si mysleli prostredníctvom internetovej alebo telefonickej komunikácie. Niektoré páry sa po vzťahu na diaľku rozchádzajú, pretože zistia, že skutočnosť je iná. Aby ste sa tejto nepríjemnosti vyhli, tak majte vždy na pamäti, že váš partner je tiež iba človek s chybami.

Využite výhody života osamote

To, že ste ďaleko od seba nevnímajte iba negatívne. Pokúste sa o pravý opak, a teda hľadať v tom iba výhody, ktoré využijete naplno. Vykonávajte napríklad také aktivity, ktoré váš partner neobľubuje alebo nemá záujem a vy naopak áno.

Stanovte si základne pravidlá a buďte k sebe úprimní

Páry by si mali vytvárať jasné očakávania, aby potom nedochádzalo k nedorozumeniam. Tieto pravidlá by však nemali byť napísané ako nejaký zoznam. Namiesto toho by ste mali komunikovať o svojich hodnotách. Navyše, úprimné rozhovory sú cennejšie ako zlato.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.