Slávni herci pracujú v priemere 8 až 20 hodín denne. Speváci zas „platia daň“ za svoje povolanie tým, že trávia dlhé hodiny na cestách na koncerty a tiež stratou súkromia. Aj napriek veľkému vyťaženiu týchto svetových hviezd dokážu niektorí z nich pozitívne meniť svet k lepšiemu svojimi skutkami.

Benedict Cumberbatch prináša do Hollywoodu rovnosť

Pojem rodovej a rasovej nerovnosti je dobre známy aj v Hollywoode. Existujú však takí ľudia, ktorí sa o tom snažia nielen hovoriť, ale aj s tým niečo urobiť. A jedným z nich je aj Benedict, ktorý je známy najmä svojim účinkovaním v Doctor Strange a Sherlock. Odmietol pracovať na projektoch, kde ženské kolegyne dostanú menej zaplatené len preto, že sú ženského pohlavia.

Keanu Reeves tajne financuje nemocnice

Tento herec je mimoriadne obľúbený medzi fanúšikmi. Okrem financovania nemocníc pomáha Keanu aj s liečbou chorých detí. To sú len niektoré z jeho foriem pomoci. Všetko robí v tichosti a nechce byť kvôli dobrým činom oslavovaný. Tvrdí, že peniaze sú to posledné na čom mu záleží a časť platu veľakrát venuje na dobročinnú účely. 

Megan Fox vychováva svoje deti bez akýchkoľvek rodových stereotypov a bariér

Megan je presvedčená, že deti by nemali vyrastať v akýchsi vzorcoch či medziach, ktoré pre nich spoločnosť určila. Necháva svojho syna nosiť ružovú farbu a nevadí jej ani keď si oblečie do školy šaty. Priznáva, že niekedy jeho vzhľad vyvoláva rôzne reakcie okolia, no ju to nezaujíma. Chce iba vybudovať sebadôveru u svojich detí.

Ricky Gervais sa stará o blaho zvierat

Tento komik sa snaží pomáhať zvieratám a starať sa o ich blaho tak dobre, ako to len vie. Navštevuje rôzne charitatívne organizácie so zvieratami a poskytuje im svoju pomoc.

Nicki Minaj pomáha indickej dedine

Veľa ľudí pozná hudbu tejto raperky, no už oveľa menej ľudí vie o jej filantropickej činnosti. Nicki roky darovala peniaze na prestavbu dediny v Indii. A vďaka týmto peniazom sa podarilo postaviť studne, keďže je tam problém s pitnou vodou, postavili výpočtové stredisko a v neposlednom rade sa uľahčil prístup k vzdelaniu. Niekoľkým svojim fanúšikom tiež zaplatila školné.

Kesha organizuje LGBT svadby 

Speváčka sa otvorene priznáva k svojej bisexualite a podporuje LGBT komunitu. A robí to napríklad aj tým, že pomáha organizovať svadby pre ľudí z tejto komunity.

Ashton Kutcher bojuje proti obchodovaniu s ľuďmi

Ashton aktívne pracuje na tom, aby sa prestalo obchodovať s ľuďmi. Sám už pritom zachránil tisíce osôb. Organizácia Thorn, ktorú založil so svojou vtedajšou manželkou Demi Moore, využíva technológiu a zdroje spoločnosti Google, Yahoo, Microsoft a Facebook na pomoc vláde pri riešení problémov spojených s otroctvom a tiež s obchodovaním s ľuďmi.

Dolly Parton vychováva a vzdeláva deti v núdzi

Prostredníctvom vlastnej nadácie poskytuje prácu ľuďom v núdzi. Všetkým zapísaným deťom týchto zamestnancov následne posiela každý mesiac jednu knihu, aby sa naučili čítať a písať, teda aby zvýšila gramotnosť. Aktuálne adresuje pomoc až 850 000 deťom po celom svete. 

Zdroj

Foto: Brightside

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.