Tetovanie nie je pre každého. No pravdou je, že aj tí, ktorí by ho chceli, tak ich odrádza strach z toho, ako s ním budú vyzerať v budúcnosti. Predsa len je to niečo, čo tu s vami bude celý život aj po ňom. Pokiaľ sa však môžete slobodne rozhodnúť o tejto ozdobe, tak je to dobre. Existujú totiž krajiny, kde je legislatíva okolo tetovania nastavená dosť prísne. Tu je 8 štátov, ktoré majú svoje zákony úplne inak a oveľa prísnejšie nastavené ako napríklad na Slovensku.

Georgia, USA

Občania tohto štátu musia počítať s tým, že ak chcú získať trvalé obočie, tak existujú pre nich zlé správy – je vlastne nezákonné dať sa potetovať do vzdialenosti 2,5 cm od očných viečok. To znamená, že na permanentný make-up môžu ženy zabudnúť.

Thajsko

Thajsko je budhistickou krajinou a sochy i rôzne obrazy Budhu sa tam považujú za niečo posvätné. Ale ak si myslíte, že je to dobrý dôvod na to, aby ste dostali pekné tetovanie Budhu, o ktorom ste vždy snívali, tak sa veľmi mýlite. Mať obrázok Budhovej hlavy na ruke alebo chrbte sa považuje za hlboko neúctivé, kultúrne nevhodné a urážlivé voči náboženstvu. To je dôvod, prečo Thajsko zakázalo tetovanie Budhu ako pre turistov, tak pre miestnych obyvateľov.

Dánsko

V tejto krajine je od roku 1966 nelegálne dať si potetovať ruky, krk alebo tvár. Zdá sa však, že tento zákon sa natoľko prísne nedodržiava. Existuje totiž veľa Dánov, ktorí majú takúto ozdobu tela. Každopádne, stále môžu ísť do susednej krajiny a tam si dať tetovanie bez trestu.

Havaj

Na Havaji je nezákonné mať tetovanie za uchom alebo na viečkach, pokiaľ sa to nedeje pod dohľadom registrovaného lekára.

Severná Kórea

View this post on Instagram

The rest is coming just wait #dovetattoo #tattoo

A post shared by skyler (@m3_muleysingwerson) on

V Severnej Kórei je obsah tetovaní striktne regulovaný Komunistickou stranou a musí sa pred samotným aktom schváliť, hoci niekedy môžu byť tieto nariadenia dosť nejednoznačné. Nemôžete si napríklad dať vytetovať slovo „láska“ v súvislosti s vašou rodinou, ale ak ním vyjadruje náklonnosť ku krajine a vedúcej strane, bolo by to v poriadku.

Niektoré z najpopulárnejších kórejských tetovaní sú „Obrana vlasti“ – obrázok holubice predstavujúcej mier a orla, ktorý predstavuje silu. Naopak, zobrazenie tváre Kim Jong-una by viedlo k okamžitému trestu, pretože v tejto krajine sú obrázky vládnucej rodiny posvätné.

Japonsko

Aj keď Japonsko v súčasnosti nijakým spôsobom nezakazuje tetovanie, iba si ho skrátka nemôžete dať kamkoľvek chcete. Dôvod je zakorenený v minulosti – tetovanie sa vždy spájalo s japonskými zločineckými gangmi a v tejto krajine aj v súčasnosti existuje veľká spoločenská stigma proti danému druhu umenia. Takže, ak plánujete ísť do bazéna, posilňovne, baru, reštaurácie alebo na akékoľvek iné verejné miesto, vo vlastnom záujme sa uistite, že tetovanie máte pokryté šatami.

Malajzia

Vo všeobecnosti sú medzi sunnitskými moslimami zakázané trvalé tetovania, pretože sa domnievajú, že tetovanie mení vaše telo, ktoré je vlastne Božím stvorením. Ale aj keď nie ste nábožensky založený človek, pri pobyte v Malajzii buďte opatrní. Nikdy neukazujte tetovanie s koránovými úvodzovkami a slovami ako Alah či Prorok Mohamed.

Nemecko

Aj keď všeobecný postoj k tetovaniu v Nemecku je úplne akceptovateľný, niektoré obrázky vás môžu dostať do vážnych problémov. Presnejšie povedané, paragraf 86a nemeckého trestného zákonníka zakazuje zobrazovanie akýchkoľvek tetovaní so svastikou, ktorú používala SS, štylizovaný keltský kríž, slnečný kríž a ďalšie prvky súvisiace s nacistickou kultúrou. Medzi ďalšie symboly, ktoré sú v tejto krajine zakázané patrí kladivo a kosák, červená hviezda a červená vlajka, ktoré sa zvyčajne používajú ako emblémy Komunistickej strany.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.