Starší chlapík žil na krásnom stredomorskom ostrove posledných 32 rokov. Maora Morandiho prezývajú aj ako talianskeho Robinsona Crusoa. Viac ako tri desaťročia žil osamelým životom na krásnom ostrove Budelli, ktorý leží medzi Korzikou a Sardíniou.

 

Tento ostrov je známy svojimi nádhernými plážami a ružovým pieskom. Mauro sa prvýkrát dozvedel o ostrove v roku 1989, kedy jeho tamojší obyvateľ a správca v jednom sa rozhodol odísť do dôchodku. Mauro teda neváhal ani sekundu, predal svoju loď a presťahoval sa do tohto „súkromného“ raja.

 

Z budovy z čias druhej svetovej vojny si urobil domov a naučil sa všetko, čo bolo potrebné k žitiu na ostrove. Dlhé roky bol jeho jediným obyvateľom a tvrdo pracoval na jeho ochrane. Staral sa o tamojší ekosystém a učil návštevníkov o tomto malom raji. Tento idylický život sa však začal meniť v roku 2016.

V roku 2016 súd rozhodol, že Budelli patrí národnému parku La Maddalena Archipelago a v tom istom roku predstavitelia parku požiadali muža, aby sa z ostrova vysťahoval, pretože podľa nich tam nemá právo žiť. Viedlo to napokon k tomu, že desaťtisíce ľudí sa podpísali pod petíciu na podporu Maora.

Nuž a v týchto dňoch to dospelo až k tomu, že Mauro ostrov opustil. Tvrdil, že to urobil po niekoľkých hrozbách, ktoré prichádzali od orgánov spomínaného parku. „Boj som vzdal. Po 32 rokoch života na tomto ostrove som ho musel opustiť a som z toho veľmi smutný. Dúfam, že ostrov budú ochraňovať rovnako ako ja,“ povedal Mauro.

Mauro dodal, že sa presťahuje do malého bytu na okraji La Maddalena. Mnoho ľudí však zostalo veľmi sklamaných kvôli tomu, že chlapík napokon musel opustiť svoj domov, o ktorý sa tak vzorne staral.

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.