Namiesto osobnej návštevy taliansky muž zahral pre svoju chorú manželku na harmonike pred nemocnicou. Taliansko bolo totiž jednou z najviac postihnutých krajín. Bolo potvrdených viac ako 1,18 milióna prípadov a 45 299 úmrtí na koronavírus. V súlade s predpismi nemocnice je vstup do nej vyhradený iba pre pacientov a zdravotnícky personál.

81-ročný manžel pacientky to plne rešpektoval a rozhodol sa svoju manželku potešiť inak, aby to bolo bezpečnou formou. Stefano Bozzini si sadol pred nemocnicu v Castel San Giovanni, meste v severnej oblasti krajiny a vyzbrojený svojou harmonikou potom zahral niekoľko piesní pre svoju manželku Carlu Sacchi, s ktorou je ženatý už 47 rokov. Dojímavé chvíle si natáčali ľudia okolo a aj syn tohto pána.

Aj keď nemocnica podľa CNN nelieči pacientov s koronavírusom, stále má zavedené prísne pravidlá týkajúce sa návštevníkov z dôvodu celonárodných obmedzení. Ako informovala talianska tlačová agentúra ANSA, Bozzini predtým slúžil v alpskej pechote. Keď hral, na hlave mal klobúk, ktorý bol kedysi súčasťou jeho uniformy. Jeho akordeónové schopnosti sú známe, dokonca ho kedysi prezývali „alpský Gianni Morandi“.

„Na zhromaždeniach alpských vojsk v Taliansku ma vždy požiadajú, aby som hral a ja sa nebránim. Videl som Carlu tancovať s ostatnými a potom som predstieral, že ma boli ruka, pretože len ja som chcel s ňou tancovať,“ povedal s humorom skvelý chlapík. Dvojica sa zosobášila v roku 1973. Po strate jedného zo svojich detí Bozzini na chvíľu prestal hrať, po čase s tým však začal opäť. Teraz hrá na večierkoch svojich priateľov, na dedinských slávnostiach i v domovoch dôchodcov.

Pozrite si dojímavé video, ktoré nájdete po kliknutí na tento odkaz.

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.