Akési dvojité štandardy sú večným dôvodom ľudského utrpenia. Štúdie napríklad preukázali, že z dôvodu rodovej nerovnosti na finančnom trhu majú muži viac výhod ako ženy. Čas plynie, ale zdá sa, že predsudky zostávajú uviaznuté v hlavách mnohých ľudí. Predsudky totiž nikdy nepriniesli nič dobré.

Výzor

Pokiaľ ide o make-up, v spoločnosti existujú dvojaké názory. Keď ľudia vidia ženu, ktorá nosí make-up, tak často ju vnímajú ako falošnú a dokonca aj „lacnú“, ale ak žena vôbec žiadny make-up nemá, tak je zas považovaná za nevýraznú s tým, že netúži po pozornosti mužov.

Rola žien

Ženy sú stále konfrontované s tým, že ich hlavnou povinnosťou je starostlivosť o rodinu a domácnosť. Ale aj ženy v domácnosti trpia narážkami od ľudí, ktorí o nich radi hovoria zlomyseľné veci, inak tomu nie je ani v prípade, že nežnejšie pohlavie dá prednosť svojej kariére pred založením si rodiny.

Záľuby

Z nejakého dôvodu môže byť pre niektorých ľudí ťažké predstaviť si, že ani fanúšik klasickej literatúry nemusí byť nudný, plachý človek, ale skôr tá najzábavnejšia žena v spoločnosti. A naopak, tvrdé párty dievča nemusí byť hlúpe, ale skôr študentkou prestížnej univerzity.

Varenie

Dnes je mnoho ľudí ochotných poskytnúť absolútne nevyžiadanú radu bez akéhokoľvek milosrdenstva. Žena, ktorá miluje varenie často dostane „ponuku“, aby mala čo najskôr navštíviť salón krásy, zatiaľ čo tá, ktorá nemá čas tráviť čas v kuchyni, je obviňovaná z toho, že rodine varí polotovary.

Hráčky

Ideály krásy sa rýchlo menia a spoločnosť sa ich snaží vnútiť všetkým ľuďom, aj tým, ktorí sa aspoň trochu líšia. Svetlé oči a blond vlasy – ľudia si môžu myslieť, že práve také dievča je atraktívne bez ohľadu na to, čo robí. No na druhej strane aj dievča, ktoré tieto štandardy nespĺňa, môže byť práve za takú činnosť súdená.

Mladá-stará

Vzhľad človeka často hrá kľúčovú úlohu v našom postoji k nemu. Takže roztomilé dievča, ktoré má doma veľa mačiek, mnohí považujú za ideál láskavosti a súcitu k zvieratám. Ale staršia žena, ktorá sa stará o tieto chlpaté tvory, zas môže byť spoločnosťou dôrazne nabádaná, aby si namiesto mačiek konečne našla manžela.

Odvážna-nemravná

Kučeravú ženu, ktorá si oblečie tričko s výstrihom, niektorí vnímajú ako akýsi ich vzor, pretože nosenie odvážneho oblečenia bez strachu z toho, že bude súdená, je podľa nich znakom statočnosti. Avšak, napríklad taký prirodzený proces dojčenia je v spoločnosti stále tabu.

Dilema

Kto niekedy čelil dileme, či si konečne kúpiť elegantné šaty alebo ušetriť nejaké peniaze na dovolenku? Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete, zrejme nie je možné vyhnúť sa verejnej kritike. Žena, ktorá by sa rozhodla kúpiť si drahé oblečenie, aby sa potešila, by bola pravdepodobne označená za márnotratnú. A zas tú, ktorá by ušetrila nejaké peniaze na dovolenku, môžu nazvať držgroškou.

Ľuďom nevyhovieš

Učitelia materských škôl sú práve na to, aby pomohli rodinám, ktoré sa nemôžu starať o svoje deti na plný úväzok, napríklad z dôvodu zamestnania. Rodičia teda využívajú túto výchovno vzdelávaciu inštitúciu. Tí, ktorí môžu, zostávajú s deťmi doma čo možno najdlhšie. Ale v jednom aj druhom prípade si ľudia jednoducho nájdu niečo zlé. V prvom prípade povedia, že matka sa jednoducho nechce starať o svoje dieťa a v druhom prípade zas namietajú, že sa nestará o budúcnosť svojho dieťaťa.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.