Leonarda DiCapria netreba predstavovať. Je to jeden z najobľúbenejších hercov a jeho vzhľad a šarm spôsobili, že všetci padali do kolien, keď sa objavil vo filme Titanic. Ale hoci ho úloha Jacka priviedla k tomu, že sa stal hlavnou postavou hollywoodskych trhákov, počas svojej 30-ročnej kariéry si zahral len v 29 filmoch. Po tom, čo sme zistili, že Leo hral v porovnaní so svojimi kolegami v podstatne menšom počte filmov, dostali sme chuť dozvedieť sa o jeho živote viac.

1. Meno dostal po renesančnom géniovi Leonardovi da Vinci.

Photo by BrightSide

Keď bola Leova mama tehotná, prvýkrát pocítila jeho kopnutie, keď sa pozerala na obraz Leonarda da Vinciho v múzeu Uffizi vo Florencii v Taliansku. Jeho rodičia to považovali za akési znamenie, a preto sa rozhodli dať mu meno Leonardo.

2. Jeho agent sa však domnieval, že jeho cudzokrajne znejúce meno mu zabráni získať prácu.

Photo by BrightSide

Na začiatku kariéry mal Leo problémy nájsť si agenta, a keď sa mu to konečne podarilo, navrhol mu zmenu mena na Lenny Williams, aby sa viac páčil americkému publiku. Leo odmietol, ale nebolo to v jeho prospech, pretože rok a pol bol bez práce, aj keď sa zúčastnil na 100 konkurzoch. Našťastie však o 2 roky neskôr Leo konečne našiel agenta, ktorý ho prijal aj s jeho menom, a šťastie sa naňho konečne usmialo.

3. Leonardo DiCaprio celý život bojuje s obsedantno-kompulzívnou poruchou.

Photo by BrightSide

Obsedantno-kompulzívna porucha (OCD) je duševná porucha, pri ktorej jedinec pociťuje potrebu opakovať určité činnosti, aby sa „vyrovnal“ so svojimi obsesiami. Leo však nechce, aby jeho stav ovládol jeho život, a usilovne sa snaží proti nemu bojovať. Neustále bojuje s nutkaním prejsť niekoľkokrát dverami a snaží sa, aby pri chôdzi po chodníkoch nešliapol na každú škvrnu od žuvačky.

4. V roku 2009 Leo kúpil ostrov so zámerom vytvoriť letovisko šetrné k životnému prostrediu.

Photo by BrightSide

Leo zaplatil neuveriteľných 1,75 milióna dolárov za plán úplne sebestačného rezortu s 36 vilami, ktorý by sa spoliehal len na prírodnú energiu. Jeho plán však nešiel príliš hladko, ale po niekoľkých odkladoch výstavby bolo vydané stavebné povolenie.

5. Leo si na diaľku adoptoval juhoafrické dievča, keď v krajine natáčal film Krvavý diamant.

Photo by BrightSide

Hoci ju nepriviedol domov do Los Angeles, posiela jej šeky a podporuje ju a skupinový domov, kde v súčasnosti žije.

6. Raz získal cenu za „najhoršieho herca“.

Photo by BrightSide

Počas svojej kariéry získal Leo niekoľko ocenení vrátane Razzie. V roku 1999 získal cenu „Najhorší filmový pár“ za stvárnenie úlohy kráľa Ľudovíta vo filme Muž so železnou maskou.

7. Leo zachránil svojich psov zo zamrznutého jazera.

Photo by BrightSide

Stalo sa to počas natáčania filmu Don’t Look Up. Najprv uvidel jedného zo svojich psov v jazere, a keď skočil na pomoc, jeho druhý pes ho tiež nasledoval do rieky. Našťastie, všetci traja boli nakoniec živí a zdraví.

8. Jeho história randenia naznačuje, že nikdy nechodil so ženou staršou ako 25 rokov.

Photo by BrightSide

Dokonca ani teraz, vo veku 47 rokov, sa nezdá, že by ho trápil vekový rozdiel, ktorý má so svojimi priateľkami. V súčasnosti chodí s o 22 rokov mladšou Camilou Morrone, s ktorou je už 4 roky. Nie je to však prvýkrát, čo randí s oveľa mladšou ženou. Chodil aj s Ninou Agdal, Kelly Rohrbach, Toni Garrn, Erin Heatherton, Blake Lively, Bar Refaeli, Gisele Bündchen a ďalšími, pričom žiadna z nich v tom čase nemala viac ako 25 rokov.

9. Spolu s Kate Winslet pomohli zaplatiť poplatky za opatrovateľský dom pre poslednú žijúcu preživšiu Titanicu, aby nemusela predávať svoje pamiatky.

Photo by BrightSide

Millvina Deanová, najmladšia pasažierka Titanicu a posledná žijúca preživšia Titanicu, začala žiť v domove dôchodcov, keď si zlomila bedrový kĺb. Nemala však dostatok prostriedkov na zaplatenie poplatkov, preto bola nútená predávať spomienkové predmety z Titanicu, aby získala finančné prostriedky. V jej mene bol založený fond a Kate a Leo darovali 30 000 dolárov na zaplatenie poplatkov za opatrovateľský dom.

Zdroj

Barbora Piatková
Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.