Rok 2020 je skoro na konci a bol to rok, ktorý si zapamätá každý, najmä v tom negatívnom zmysle slova. Dalo by sa povedať, že tento celý rok bol veľkou skúškou. A ak je niečo, čo by aktuálne potrebovalo mimoriadne veľa ľudí, tak by to bola zrejme nádej. A to je to, čo chcel svojou tvorbou ponúknuť umelec Daniel Popper.

Toto svoje obrovské dielo vytvoril pri obytných domoch vo Fort Lauderdale na Floride. Sochu nazval Thrive a ide o 9 metrov vysokú ženu, ktorá si „trhá hrudník“. Nádherné dielo je vytvorené zo železobetónu vytuženého sklenenými vláknami a váži celkom úctyhodných 14 ton. Samotný otvor v hrudníku je pokrytý zeleným papradím. Tento tunel cez sochu pozýva ľudí, aby sa prešli zeleným miestom plným pokoja a pohodlia.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.