Iba 9-ročný chlapec zdvihol hmotnosť, akú väčšina z vás si ani nevie predstaviť. Zdvihol totiž závažia s hmotnosťou väčšou ako dvojnásobok jeho vlastnej hmotnosti. Chlapec menom Tate Fegley meria pritom iba 1,4 metra a váži 47 kilogramov.

Foto od youtube

Tate je majstrom vo vzpieraní a prelomil doterajšie rekordy minimálne v Amerike. A to hneď dve, neprelomil totiž len rekord v mŕtvom ťahu, ale aj v bench presse (zdvíhanie závaží na lavičke).“Milujem šport, milujem súťaženie,“ povedal mladý rekordér. Aj keď prelomil dve rekordy naraz, tak ani to mu nestačilo. Po svojich výkonoch hneď povedal svojmu trénerovi, že chce ísť ešte ďalšie pokusy, aby dosiahol ešte lepší výsledok.

Tréner, Peyton Gray, povedal, že Tateova motivácia vychádza priamo z jeho vnútra a nie od dospelých, ktorí ho k tomu tlačia: „Jednoducho pokračuje a odmieta zastaviť. Nikdy som ho netlačil do niečoho, do by nechcel.“ Okrem toho, že zdvíha oveľa ťažšie váhy ako jeho rovesníci, tak dokonca zdvíha aj ťažšie váhy ako niektorí dospelí jedinci. „Pracuje naozaj tvrdo a je veľmi motivujúce vidieť ho. Myslím si, že 99% jeho pokroku spočíva v tom, ako tvrdo tento mladý muž pracuje,“ povedal tréner. Úžasné je tiež to, že Tate začal trénovať len pred rokom a pol. Našťastie deväťročné dieťa nie je obmedzené prísnou stravou pozostávajúcou z proteínových koktailov, takže je rovnako ako akékoľvek iné dieťa v jeho veku.

„Je to úžasné, najmä keď idete na stretnutie, na ktorom súťažia aj ďalšie deti a vidíte o koľko väčšiu váhu zdvíha vaše dieťa,“ povedala chlapcova matka. Zatiaľ čo niektorí ľudia môžu mať obavy o bezpečnosť Tateho, tak štúdia publikovaná americkou akadémiou zistila, že len veľmi málo detí utrpelo v dôsledku vzpierania zranenia. Tréner sa vyjadril, že deti sa môžu venovať vzpieraniu a je to úplne bezpečne, ak ich to tréner správne naučí. Tate dúfa, že už v auguste rekordy prelomí a zdvihne viac ako 113 kg, v drepe 97 kg a na lavičke (bench press) zas viac ako 70 kg.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.