Mladý 9-ročný chlapec z Essexu si dal prvýkrát v živote ostrihať vlasy, aby mohol pomôcť deťom, ktoré prišli o vlasy kvôli rakovine. Reillymu Stancombe z Little Clacton sa podarilo vypestovať vlasy dlhé 60 centimetrov, pričom sám tvrdí, že sa inšpiroval futbalistom Garethom Baleom, ktorý má tiež dlhšie vlasy.

Po tom, čo deväťročný chlapec videl obrázky detí, ktoré už kvôli rakovine vlasy nemajú, cítil, že je načase tie svoje nechať ostrihať, aby ich daroval tým, ktorí to potrebujú viac. Jeho vlasy sa použijú na tvorbu parochní. Chlapec sa vyjadril, že bolo načase nechať si vlasy ostrihať, pretože boli už veľmi dlhé. „Chcem ich dať ľuďom, ktorých trápi rakovina. Videl som veľa detí bojujúcich s touto chorobou, ktoré nemali vlasy,“ povedal chlapec. Priznal, že pred samotným strihaním mal isté obavy, keďže išlo o jeho prvé strihanie vlasov v živote. Nakoniec však povedal, že svoj nový účes miluje a veľmi sa mu páči.

Keď Reilly držal cop v ruke, povedal: „Pozeral som sa na to a pýtal som sa s údivom „Čo“? Nemyslel som si, že mám až také dlhé vlasy. Keď som sa na ne pozrel, boli obrovské. Bolo divné vidieť ich v mojej ruke a nie na hlave.“ Jeho matka Daisy Canny, rozmýšľala o tom, či chlapca ostrihať už nejakú dobu. Nakoniec sa však rozhodol sám Reilly. „Ako batoľa mal trochu dlhšie vlasy ako po ramená a keď bol starší, tak ho inšpiroval futbal. Rástol a rástol a rástol a nakoniec mu vlasy narástli do 60 centimetrov,“ povedala chlapcova matka.

Reilly spočiatku dúfal, že pre charitu získa aspoň 100 libier, no keď sa jeho príbeh objavil na internete, tak jeho stránka GoFundMe dosiahla 3 300 libier. „Naozaj dúfam, že to mnohým ľuďom pomôže a budú sa cítiť šťastnejší,“ uzavrel mladík. Nemal tým na mysli len svoje vlasy, ale aj spomínané peniaze.

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.