Menšia strata vlasov denne je pre mnohých ľudí normálna, najmä pre tých, ktorí schudli, narodilo sa im dieťa, prežívali stres alebo majú rôzne zdravotné ťažkosti. Kvôli určitým faktorom sa však niekedy môže stať, že vlasy vám začnú vypadávať nadmerne až to napokon spôsobí plešatenie. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých a efektívnych spôsobov, ako vlasy zachrániť a ešte ich posilniť.

Jedzte jedlá podporujúce rast vlasov

Nesprávna strava môže byť dôvodom vypadávania vlasov, ale pridanie správnych produktov k nej môže situáciu zmeniť. Skvelé jedlá, ktoré podporujú rast vlasov, sú: kimči, vajcia, špenát, losos, avokádo i mäso.

Doprajte svojej pokožke mastnú starostlivosť

Nanášanie prípravkov na vlasy môže byť rovnako prospešné ako úprava jedálnička. Môžete vyskúšať masáže hlavy alebo masky pomocou rôznych druhov olejov. Pomáha to odstraňovať napätie a podporovať rast vlasov vo vašich dermálnych papilárnych bunkách. Vhodné prípravky sú napríklad rozmarínový olej, geraniový olej alebo gél z aloe vera.

Šťava z cibule

Jej vôňa nemusí byť veľmi príjemná, ale cibuľová šťava spolu s jej kúskami môže byť účinným pomocníkom. Obsahuje výživné látky, ktoré sú po aplikácii na vlasy prospešné pre vlasové folikuly. Takýto prípravok opravuje a podporuje rast vlasov.

Zelený čaj

Zelený čaj je jedným z najväčších zdrojov antioxidantov a je známy ako doplnok, ktorý sa používa na liečbu rôznych zdravotných problémov. Obsahuje epigalokatechín galát, ktorý sa môže použiť na dorastajúce vlasy. Počas štúdie dobrovoľníci, ktorých trápi plešatosť, používali doplnok, ktorý obsahoval extrakt zo zeleného čaju, vitamín D, Omega-3, Omega-6 a ďalšie prvky. Výsledky ukázali, že pôsobivý opätovný rast vlasov zaznamenalo až 80% účastníkov.

Skontrolujte úroveň vitamínu D

Môže existovať súvislosť medzi nižšími hladinami vitamínu D v tele a plešatosťou. Preto môže byť dôležitá konzultácia so svojím lekárom a podstúpenie kontról. Používanie doplnkov vitamínu D predpísaných lekárom, udržiavanie zdravej výživy a vystavovanie sa slnku vám môžu pomôcť pri liečbe vypadávania vlasov rýchlejšie, ako ste čakali.

Vyhnite sa česaniu vlasov, keď sú mokré

Úprava vlasov hneď po umytí môže spôsobiť značné škody. Môže to napokon viesť až k vypadávaniu vlasov a plešateniu. Namiesto toho nechajte vlasy vyschnúť a až potom použite hrebeň alebo kefu.

Tekvicový olej

Vo veľkej štúdii bola jedna časť účastníkov s plešatosťou požiadaná, aby užili doplnky z tekvicového oleja, iná časť užívala placebo. Na konci experimentu výsledky preukázali výrazný rast vlasov v prvej spomínanej skupine. Aj keď je v tejto súvislosti potrebný ďalší výskum, môže byť pridanie tohto produktu do vašej stravy v kombinácii s ďalšími užitočnými prvkami veľmi prospešné.

Šampón so sladkým drievkom

Čínske sladké drievko má výhody, medzi ktoré patrí stimulácia vlasových korienkov, podpora rastu vlasov a redukcia ich rednutia. Ľahký spôsob ako ho používať, je formou šampónu. 

Zázvor

Zázvor obsahuje bioaktívne zlúčeniny, ktoré môžu zlepšiť rast vlasov, a môže mať tiež protiplesňové, antioxidačné a antimikrobiálne účinky na pokožku hlavy. Jeho šťavu alebo olej môžete využiť tak, že z neho urobíte výživnú masku na pokožku hlavy. Kombinujte ho s olejom ako je jojoba, kokos alebo argan. Naneste ho na vlasy, zakryte si hlavu čiapkou na 30 minút a potom ju opláchnite.

 

 

 

Foto: Brightside
Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.