Obávate sa cestovania? Po prečítaní tohto článku možno zmeníte názor. Ak dokáže po svete cestovať 91-ročná žena z Ruska, tak to dozaista dokážete aj vy. Elena Erkhova, viac známa ako Baba Lena, pochádzala zo sibírskeho mesta Krasnojarsk. Svoje cesty zdieľala na sociálnej sieti a stala sa z toho senzácia.

Tuviansko

Nemecko

Bohužiaľ, táto babička zomrela ešte v roku 2019 na rakovinu, no jej odkaz na Facebooku stále žije. Ponúkneme vám zábery z rôznych ciest a ukážeme vám, že nikdy nie je neskoro na to, aby ste začali robiť to, po čom ste stále túžili. Poďme si ale ešte zaspomínať na začiatky jej cestovania, ktoré sa datujú do 70. rokoch minulého storočia.

Lena a Tainovia 

Tuviansko

Vycestovať zo Sovietskeho zväzu nebolo nič jednoduché, no ešte v 70. rokoch mala Lena možnosť navštíviť aspoň Prahu, Poľsko či východné Nemecko, teda vycestovala do krajín, do ktorých bolo vtedy dovolené cestovať. Avšak, neskôr nemala dostatok času ani peňazí na to, aby cestovala ďalej. Až v jej 83 rokoch sa rozhodla, že sa k tejto záľube znovu vráti, pretože chcela vidieť viac zo sveta.

Mongolsko

Rím

Jej cestovanie však vygradovalo v dobe, kedy dosiahla úctyhodný vek 91 rokov. Nasporené peniaze jej stačili na to, aby si pozrela krajiny ako Nemecko, Tuviansko, Thajsko, Tenerife, Taliansko, Turecko, Vietnam či iné krajiny, ale aj rôzne mestá v Rusku. A aj napriek svojmu veku sa nebála skúsiť viaceré adrenalínové atrakcie. Jazdila na motorke, skúsila si rafting, jazdu na ťave, ale zúčastňovala sa aj rôznych veľkých osláv a festivalov.  

Istanbul

Tenerife

Je tiež potrebné dodať, že Lena cestovala po svete väčšinou úplne sama. Svoje fotografie z ciest zdieľala babička s pomocou svojho vnuka na Instagrame, Facebooku, ale aj Youtube. V roku 2019 bohužiaľ zomrela na rakovinu a spomienka na ňu stále žije už iba na druhej spomínanej sociálnej sieti.

Nemecko

Ázia

Karneval v Thajsku

Thajsko

Moskva

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.