Meteorológ pracujúci pre námorníctvo, Paul Grisham, pracoval na vedeckej stanici na Antarktíde v roku 1967 a stratil tam svoju peňaženku, na čom by nebolo nič zvláštne. Tá sa mu však po celých tých rokoch vrátila. 91-ročnému mužovi peňaženku po 53 rokoch vrátená a zistilo sa, že bola zakliesnená za skriňou na stanici McMurdo.  

Nálezcovia boli prekvapení, keď vo vnútri peňaženky našli Paulove identifikačné číslo, daňové priznanie, recept či pokyny ako reagovať na jadrové a chemické zbrane. Zaujímavé ale je, že peňaženku našli ešte v roku 2014, no jej vrátenie im trvalo celých 6 rokov. Trvalo to takto dlho aj preto, že po Paulovi pátralo viacero ľudí.

Paul sa vyjadril, že najviac si zo svojej misie na Antarktíde pamätá neutíchajúcu zimu. Bol rád, keď mohol tento kontinent opustiť, pretože na takúto zimu nebol zvyknutý a to mu veľmi prekážalo. Paulova prvá manželka zomrela a od roku 2001 žije s druhou manželkou a navštevujú ich 4 deti. Aktuálne žijú v San Carlose v Kalifornii. Obaja manželia sa dožili mimoriadne vysokého veku. Peňaženka je síce len maličkosťou, ale pre Paula niečo znamenala a z jej návratu sa veľmi s celou rodinou tešil.

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.