Bývalý zamestnanec autoopravovne Andreas Flaten nedostal od zamestnávateľa svoju poslednú januárovú výplatu. Sťažoval sa na to a vyzval Ministerstvo práce Spojených štátov amerických, aby vznieslo obvinenie z krádeže miezd. Majiteľ autoopravovne Miles Walker reagoval tak, že na príjazdovej ceste vo Fayetteville, v štáte Georgia, nechal bývalému zamestnancovi viac ako 91 000 centov. 

Vláda USA teraz žaluje túto spoločnosť a tvrdí, že tento čin predstavoval nezákonnú odvetu. V sťažnosti podanej na federálnom súde v štáte Georgia obviňuje firmu a jej majiteľa Walkera z viac než len malicherností. 

V žalobe sa tvrdí, že autoopravovňa pripravila svojich zamestnancov o peniaze, ktoré im dlhovala. Žaloba viní firmu z toho, že opakovane nezaplatila za nadčasy a namiesto toho sa spoliehala na paušálne odmeny bez ohľadu na to, či niekto odpracoval týždenne viac ako 40 hodín.

Flaten chce povzbudiť ostatných pracovníkov, ktorí majú pocit, že im neprávom odopierajú mzdy, aby tiež podali sťažnosť. „Rozhodne by sa nemali báť osloviť,“ vyjadril sa k situácii. „Hovorte. Nebuďte ticho. Pretože ak budete mlčať, bude sa to naďalej diať nielen vám, ale aj všetkým ostatným,“ dodal na záver Flaten. 

ZDROJ

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.