Nie sú to ľahké časy, ktoré žijeme, avšak niektorí z nás to majú ťažšie ako ostatní. Ide najmä o starších ľudí, ktorým chýba socializácia a ich rodinné návštevy. Niektoré veci sú však príliš vzácne na to, aby im zabránila karanténa. Ukáže vám to aj tento vyše 90-ročný pán, ktorý kvôli čokoláde pre svoju manželku sa vybral do vzdialeného obchodu. Jeho krásny príbeh bol našťastie zdieľaný na internete a my sa o neho s vami môžeme a chceme podeliť.

Väčšina aktivít, na ktoré sa starší ľudia tešia, sa teraz dočasne zastavila. Koronavírus skrátka skomplikoval život každému. Niektorí šťastlivci majú aspoň manžela či manželku, s ktorým sa môžu počas týchto dlhých dní rozprávať a tráviť svoj voľný čas. Rovnako je tomu aj v tomto prípade. Pred týždňom, keď realitný maklér Richard odchádzal zo svojej kancelárie, všimol si staršieho pána. Ukázalo sa, že 93-ročný pán Mike sa snažil dostať do obchodu vzdialeného 2,5 km, aby nakúpil čokolády pre svoju manželku a aj seba. Richard sa rozhodol, že starkého zvezie autom.

Počas cesty Mike vysvetlil, že on a jeho 94-ročná manželka Doris majú takú tradíciu, že si vždy pred spaním doprajú tabuľku čokoládu. Ako milujúci manžel sa teda Mike rozhodol Doris prekvapiť a ísť do obchodu. Tvrdil, že ani takéto obdobie ich nemôže zastaviť a svoju tradíciu neporušia. Vytratil sa z domu bez toho, aby si to jeho manželka všimla a zamieril na ulicu, kde začal stopovať. Zatiaľ čo Richard bol dojatý gestom staršieho muža, tak na druhej strane ho znepokojovala bezpečnosť takýchto činov. Rozhodol sa preto, že Mikeovi dá svoje číslo a povedal mu, aby mu nabudúce zavolal predtým, ako sa rozhodne niekde ísť.

„Teším sa na stretnutie s Doris,“ dodal Richard po tom, ako nákup so starčekom absolvoval.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.