Predstavte si, že žijete v tej istej malej dedinke už viac ako 37 rokov a tešíte sa zo svojho oddychu na dôchodku aj na to, že svoj život dožijete tam. No náhle vám oznámia, že vláda chce váš dom zbúrať. Čo by ste urobili? Ak nič, tak je isté, že svoj domov navždy stratíte. Avšak, ak sa nevzdáte, všetko zvrátite. Ako tento starček.

Takýto prípad sa stal v Taiwane. Na prekvapenie všetkých, 96-ročný dedko menom Huang Yung-Fu našiel geniálny spôsob riešenia tohto problému. Všetkých to fascinovalo a každý chce navštíviť tamojšiu dedinu. Spôsob, akým to urobil vás dostane. Využil k tomu svoje kresby.

Taichung bola krásna dedina s viac ako 1200 domami. Väčšinu obyvateľov tvorili bývalí vojaci, ktorým tam vláda poskytla dočasné bývanie. Postupne však väčšina vojakov odtiaľ odišla a rôzni vývojári začali skupovať pozemky. Nanešťastie, počet obyvateľov rapídne klesol a v dedinke ostalo posledných 11 domov. Huang Yung-Fu sa jedného dňa nudil a rozhodol sa, že namaľuje na svoj dom vtáčika. Nakoniec však začal dokresľovať rôzne postavy a bytosti, a to aj na ďalšie domy.

Jeho práca mala okamžite veľký ohlas a ľudia začali do dediny prichádzať. Okrem toho, že sa to turistom páčilo, bol ešte jeden oveľa závažnejší dôvod jeho tvorby. Starček svojou prácou spôsobil, že vláda zastavila svoje plány tieto domy zbúrať. Napriek tomu, že zachovanie dediny v takomto stave si vyžaduje veľa energie a tvrdej práce, Huang sa vyjadril, že bude maľovať aj keď bude mať 100 rokov.

A zaujímavé je tiež to, že starček nemal žiadne skúseností s maľovaním. Jeho otec ho iba  naučil v detstve kresliť rovnako, ako to učili každého z nás.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.