96-ročný vojnový veterán sa nedávno dožil tohto krásneho veku. Duane Sherman bol však veľmi znepokojený s blížiaceho sa veľkého sviatku. Za svoju prácu počas II. svetovej vojny získal purpurové srdce a keďže vyrastal v dobe, kedy ešte sociálne siete ani telefóny neexistovali, bol zvyknutý na život bez nich. V tej dobe boli hlavnou metódou komunikácie ručne písané listy.

Foto od youtube

Veterán Duane preto dúfal, že k svojim narodeninám dostane aspoň niekoľko narodeninových želaní prostredníctvom kariet či listov poslaných poštou. Zarmútený bol však najmä preto, že väčšina jeho kamarátov je už nebohá a obával sa, že možno žiadne listy nedostane. Avšak, jeho dcéra Sue Morse sa rozhodla zasiahnuť.  

Prostredníctvom sociálnych sieti oslovila ľudí, či by neboli ochotní osviežiť deň jej otca. A to tak, že mu pošlú narodeninové želanie. Táto prosba dlho bez odozvy nezostala, ale naopak, mala obrovský úspech. Zdieľalo ju toľko ľudí, že Duane získal neuveriteľný počet – viac ako 50 000 narodeninových kariet a listov. Napísali mu ľudia naprieč celej Ameriky a aj 10 ďalších krajín.

Netreba dodávať, že veterána to veľmi potešilo. Povedal, že takéto blahoželania považuje za obrovský prejav lásky. „Budem mať pekne čítanie,“ zasmial sa Sherman.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.