Opäť tu máme letenky do obľúbenej destinácie, akou Španielsko rozhodne je. Takéto ceny nie sú dostupné každý deň, takže ak chcete objaviť krásy tejto krajiny, neváhajte a konajte rýchlo.

girona fotografia
Foto od Jorge Franganillo

Práve teraz máte jedinečnú možnosť zaobstarať si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do letoviska Barcelona (Girona) len za cenu 30€! Poletíte írskou spoločnosťou ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 19.11. – 23.11.2018. Viac na stránke ryanair.

, A čo tak okúsiť španielsku Barcelonu (Girona) len za cenu 30€ tam aj späť?

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo toto mesto?

– Už len to, že sa nachádza v tesnej blízkosti s Barcelonou, je obrovská výhoda. Môžete si ich prejsť obidve a za relatívne krátky čas. Do Barcelony vám bude trvať cesta autobusom iba niečo vyše hodiny.

– Je to na vás, kde sa vyberiete. Z východnej strany je mesto vstupnou bránou na pobrežie Costa Brava. Ak pôjdete na sever, môžete sa vybrať za atraktívnou turistikou do Pyrenejí.

– V Girone si pochutnáte na vínach z katalánskej oblasti Empordà. Táto oblasť má vo vinárstve dlhoročnú tradíciu. Región je tiež rodiskom známeho šumivého víno Cava, ktoré patrí do zbierky významných španielskych vín.

– Nájdete tam krásne katedrály, napr. ako túto Katedrálu Girona:

girona fotografia
Foto od Josep Maria Viñolas Esteva

– Mesto je bohaté na historické pamiatky. Hlavná časť Girony je postavená na kopci. Pohľad z vrchu si môžete vychutnať počas prechádzky po stredovekých hradbách – Forca Vella. Románske hradby postavili ešte rímski vojaci.

– Alebo na najvyššom bode mesta sa týči gotická Katedrála panny Márie. Jedinečná jednoloďová Katedrála sv. Márie je typický príklad španielskej gotiky. A napr. pozdĺž rieky Onyar uvidíte farebné stredoveké domy.

girona fotografia
Foto od keith ellwood

Ubytovanie:

Ak sa tam chystáte na dovolenku, nenechajte nič na náhodu a ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Španielska:

Ak sa chystáte na dovolenku do Španielska, určite sa vám bude hodiť náš sprievodca. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady, napr. čo rozhodne vidieť, kde sa ubytovať alebo čo ochutnať. Toto a mnoho ďalšieho nájdete na tomto odkaze.

, A čo tak okúsiť španielsku Barcelonu (Girona) len za cenu 30€ tam aj späť?
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.