Taký malebný región, ako Algarve láka stále viac turistov a niet divu. Neuveriteľne krásna príroda a rôzne zákutia vás dozaista ohúria. Ak chcete stihnúť pred Vianocami zaujímavú destináciu, tak toto je jedna zo skvelých možností.

algarve portugal fotografia
Foto od Julius_Silver

Práve teraz si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do mesta Faro len za cenu 18€! Leteckú prepravu, ako obvykle, ponúka spoločnosť Ryanair. Cesta trvá cca 3 a pol hodiny.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť napr. v termíne od 13.12. – 20.12.2018. Viac na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo Algarve?

– Juh krajiny je najteplejší a ak nemáte radi zimu, nemusíte sa obávať, pretože aj v decembri je tam počasie vcelku príjemné. A je to najvhodnejší čas na objavovanie historických pamiatok.

– Ak sa na dovolenku vydáte, určite si nenechajte ujsť návštevu mesta Lagos. Je to historicky najzaujímavejšie mesto celého regiónu a budete tam mať čo objavovať. A môžete zájsť aj do miestnej ZOO.

algarve portugal fotografia
Foto od enricrubioros1

– Mesto Silves vám ponúka krásny Červený kamenný hrad, odkiaľ si vychutnáte nádherné výhľady na šíre okolie. Vcelku je to veľmi romantické mestečko s výrazným vplyvom arabskej kultúry.

– Samozrejme, že by ste nemali vynechať ani tamojšiu kuchyňu. Medzi miestne pochúťky patrí napr. Kurča Piri Piri alebo Medronho – tradičné ovocné brandy, ktoré sa označuje ako divoké a silné.

– Okrem iného ponúka tento región aj množstvo malebných dediniek a z Fara sa môžete vydať na 4 hodinový výlet po týchto dedinkách a môžete si tak tiež vychutnať krásnu prírodu.

algarve  fotografia
Foto od timo_w2s

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred návštevou Portugalska:

V prípade, že sa chystáte navštíviť aj Lisabon, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady čo ochutnať, ako sa dobre ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo aj o doprave. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.