Ak sa vám po Novom roku zažiada nejaký ten výlet, Norimberg je veľmi vhodným miestom. Je to staré čarovné mesto s krásnym Norimberským zámkom a inými zaujímavými pamiatkami.

nuremberg fotografia
Foto od stefanjurca

Práve teraz si zaobstarajte spiatočné letenky do Norimbergu len za 9€ tam aj späť! Poletíte však z Krakowa. Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair. Let trvá okolo hodiny a pol.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 11.1. – 14.1.2019. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Niečo o Norimbegru:

– Ide o druhé najväčšie mesto v Bavorsku a zároveň jedno z najstarších. Núdzu o historické pamiatky mať určite nebudete. Určite zájdite na Norimberský zámok alebo do najväčšieho nemeckého múzea umenia s názvom Germanisches Nationalmuseum.

– V meste sa nachádza aj veľmi dobrý zábavný park PLAYMOBIL, tak ak ste fanúšikmi takejto zábavy, môžete si zájsť aj tam.

– Veľmi obľúbenou atrakciou je ZOO, pretože sa tam nachádza delfinárium a vďaka tomu je ešte zaujímavejšie a priťahuje množstvo turistov.

christmas nuremberg fotografia
Foto od Gellinger

– Určite sa poprechádzajte po historickom centre, ktoré je v zime ešte o to krajšie. Zažijete tam jedinečnú atmosféru a uvidíte popri tom množstvo budov, na ktorých sa podpísali rôzne štýly architektúry, no najmä spoznáte tú bavorskú.

– Zaujímavé je tiež to, že tam dokonca nájdete aj zopár kanálov podobných tým v Benátkach. A okrem iného, Norimberg dostal prezývku „nemecká perla“. Keď ho uvidíte, pochopíte prečo.

christmas nuremberg fotografia
Foto od Gellinger

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.