Barcelona spolu s Madridom sú najobľúbenejšie mestá v Španielsku. A niet divu. Barcelona je krásne mesto s jedinečnou atmosférou a po jej návšteve budete na zážitky ešte dlho spomínať.

barcelona fotografia
Photo by JoaquinAranoa

Práve teraz máte jedinečnú šancu zakúpiť si spiatočné letenky do Girony (Barcelona) len za 20€! A čo viac, poletíte priamo z Bratislavy. Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair.

Pozor: Táto ponuka už vypršala. Prejdite prosím na aktuálnu ponuku leteniek do barcelony.

Termín:

Za túto cenu je dostupný decembrový termín, a to od 3.12. – 14.12.2018. Viac na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Niekoľko skvelých miest v Barcelone:

– Las Ramblas – ide o dvojkilometrový úsek a spoznáte tam pouličné umenie i zažijete  pravú barcelónsku atmosféru. Je to skrátka miesto, kde to stále žije či už v noci, alebo cez deň.

– Ak ste fanúšikom gotickej architektúry alebo architektúry ako takej, určite sa choďte pozrieť do štvrti s názvom Barri Gótic. Miestni to označujú za miesto, kde sa veľmi ľahko akoby “ocitnete” v rímskych časoch.

barcelona fotografia
Foto od Juanedc

– Toto mesto bude aj pre gurmánom tým správnym miestom. Na každom kroku narazíte na ich tradičné jedlá a určite si z tamojšej ponuky vyberiete.

– Aj aktívni turisti si tam prídu na svoje. Môžete si vyskúšať športy ako surfing, kitesurfing, kajak, plachtenie či let balónom.

– Už keď tam budete, nevynechajte ani tú najikonickejšiu pamiatku v meste – La Sagrada Familia. Ide o baziliku, ktorú navrhol Antoni Gaudí a aj napriek tomu, že po 140 rokoch stále nie je dokončená, zapísali ju do zoznamu UNESCO. 

barcelona fotografia
Photo by Patrice_Audet

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred návštevou Barcelony:

Ak sa chystáte na dovolenku do tohto mesta, určite sa vám hodí náš sprievodca. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady, napr. čo rozhodne vidieť, kde sa ubytovať alebo čo ochutnať. Toto a mnoho ďalšieho nájdete na tomto odkaze.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť