Že je väčšina tučniakov čierno-biela, to je známe. Ale že môžu byť aj žlto-biele? To ste zrejme netušili. Istému fotografovi sa však podarilo tohto jedinečného tvora zachytiť na fotoaparát. Yves Adams sa práve chystal na dvojmesačnú fotografickú výpravu po Antarktíde a južnom Atlantiku, keď sa nečakane prerušila a on strávil nejaký čas na ostrovoch južného Gruzínska.

43-ročný fotograf spolu so skupinou ďalších ľudí pristáli na Salisbury Plain, aby vyfotografovali kolóniu s viac ako 120 000 tučniakmi kráľovskými. Zatiaľ čo sa vybaľovali a chystali na prvé úlohy, Yves si odrazu všimol, že jeden z tučniakov je nezvyčajnej farby. Mal totiž výrazné žlté sfarbenie. Chlapík teda neváhal a okamžite tohto vzácneho tvora vyfotografoval.

Samotný autor fotografii sa vyjadril takto: „Nikdy som nevidel ani nepočul o žltom tučniakovi. Na pláži bolo cca 120 000 tučniakov a všetky boli rovnaké až na tohto jedinca. Bol to obrovský zážitok“. Ide o leucistického tučniaka, jeho bunky nevytvárajú melanín, preto je takejto farby. „Bolo to veľké šťastie, že tučniak prišiel práve na miesto, kde sme sa nachádzali,“ dodal šťastný fotograf.

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.