Je celkom bežné, že sa firmy snažia nalákať zamestnancov na zamestnanecké výhody. Ale čo ak výhody nie sú práve najvýhodnejšie?

1. “Udalosti cez víkend a vianočné večierky. Vyzerám, že chcem tráviť svoj voľný čas s ľuďmi, s ktorými pracujem?”

2. “Uniforma zdarma.”

3. “Zamestnávateľ nám ponúkol lístky na rôzne športové a kultúrne udalosti so zľavou. Tie však poskytovala tretia strana, ktorá si účtovala poplatok za sprostredkovanie, takže lístky vyšli ešte drahšie než keby sme ich kupovali bežnou cestou.”

4. “Okná.”

5. “Som predavačka. Ako odmenu za prácu počas pandémie, krízu s toaletným papierom, trpezlivosť s výplatou, ktorá meškala štyri týždne a fakt, že jeden z našich kolegov na covid zomrel, sme dostali šesť džúsikov.”

6. “Práca nadčas. Áno, bolo to v zozname benefitov..”

7. “Pohodové piatky. Sme IT firma, do ktorej nechodia žiadni zákazníci. Prečo nemôže byť každý deň pohodový?”

8. “Obedy zdarma. Znie to skvele, že? Zdarma sú však len v prípade, že sedíte za svojim stolom a popri jedení si robíte svoju prácu. Ak sa od stola pohnete alebo sa idete najesť do reštaurácie, máte smolu.”

9. “Deň, kedy si môžete obliecť rifle.. treba k tomu vôbec niečo dodať?”

10. “Zdravotné pomôcky – vec, ktorú má zamestnanec poskytovať automaticky.”

11. “Miestnosť, do ktorej sa môžete ísť vyplakať, ak toho bude na vás v práci veľa, namiesto toho, aby riešili, prečo je zamestnanec v takom psychickom rozpoložení. Po vyplakaní sa sa od vás očakáva, že sa vrátite naspäť a pokračujete v práci.”

12. “45 minútovú cestu do práce – aby ste mali čas sa pripraviť na všetko, čo vás čaká, a po práci mať čas sa uvoľniť, kým prídete domov.”

13. “Biliardový stôl počas prestávky, za ktorého používanie sa vám nakoniec všetci začnú vysmievať.”

14. “Nemám žiadnu materskú dovolenku a personalista mi povedal, že to je benefit práce z domu – dieťaťu sa vraj môžem venovať popri práci.”

15. “V inzeráte sa písalo, že výhodou je flexibilný čas. Keď som sa však na druhý deň ukázal o polhodinu neskôr, šéf po mne začal vrieskať. Ukázalo sa, že flexibilný čas znamená, že musím byť v práci od 9 do 17 a zostať navyše dve hodiny, aby som ukázal, ako ma práca baví.”

Zdroj

Foto: deMilked

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.