V jednom roku prežil celý rad ťažkých strát, preto sa rozhodol zmeniť život. Hrozilo mu totiž, že sa zabije. Tento bývalý letec opustil svoju prácu, predal všetok svoj majetok a začal cestovať po svete so svojou fretkou. Čo ho k tomu viedlo, ako momentálne žije a čo sa zmenilo? Dozviete sa.

25-ročný Charlie Hammerton bol odhodlaný zmeniť svoj život potom, čo v tom istom roku mu zomrela najlepšia priateľka, matka a adoptívna matka. Prežíval mimoriadne ťažké chvíle a bol odhodlaný vybrať sa iným smerom, aby neupadol do ťažkých depresií, ktoré by ho napokon mohli priviesť k samovražde. Matka mu zomrela vo veku 53 rokov na ťažkú chorobu, jeho iba 22-ročný priateľ Will zomrel niekoľko mesiacov neskôr na predávkovanie drogami a adoptívna matka Samantha utrpela koncom roka 2017 infarkt. „Bolo to pre mňa strašné, ale nechcel som sa kvôli tomu všetkému dostať do ťažkých depresií. Pár krát som dokonca premýšľal o tom, že sa zabijem, pretože som nevedel kam sa obrátiť,“ povedal mladík.

V tom čase býval mladík v Arnolde v Nottinghamshire, keď sa rozhodol zanechať sľubnú kariéru a takmer všetky svoje peniaze vložil do svojho dobrodružstva, ktoré prežil spolu so svojou najlepšou kamarátkou fretkou. „Býval som v peknom byte, mal som dobrú prácu a tri autá. Navyše som mal k dispozícii aj veľa úspor, takže v tomto smere som nemal žiadny problém. Ale to všetko boli iba veci a nič to pre mňa neznamenalo. Preto som sa rozhodol, že sa toho zbavím a vyrazím si n cesty s mojou fretkou,“ povedal. Charlie tak aj urobil a takmer všetok svoj majetok predal.

Svoju cestu spolu s fretkou menom Bandit začal vo februári 2018 a za 8 mesiacov precestovali 11 krajín. Toto ich dobrodružstvo dokumentoval Charlie na svojom Facebooku. „Cestovanie bolo najúžasnejšou skúsenosťou môjho života a bolo to absolútne oslobodzujúce. Sledovali sme slnko na celom svete a táborili sme pod hviezdami na úžasných miestach. Bolo to krásne, o to viac, že som tento čas strávil so svojím najlepším priateľom. Teraz mám síce menej peňazí, ale som oveľa bohatší človek,“ povedal Charlie.

Chlapík zachránil fretku z útočiska pre zvieratá v roku 2015 a pár bol odvtedy neoddeliteľný. Okrem svojich cestovateľských dobrodružstiev dokázali zvýšiť informovanosť o rôznych charitatívnych organizáciách. V novembri 2018 vydal dokonca Charlie knihu o svojich cestách s názvom „Before Our Adventures“. „Prešiel som skutočne ťažkým obdobím a mal som vážne depresie. Chcel som sa zabiť, nevedel som ako ďalej. Napokon som sa však rozhodol urobiť niečo, aby som to čierne obdobie prekonal. Celú negatívnu energiu som zmenil na niečo pozitívne,“ prezradil mladík.

Charlie teraz chodí po školách po celej krajine a učí mladých ľudí o tom, ako si budovať dôveru, sebaúctu a taktiež ich učí rôzne zručnosti, ktoré využijú v prírode.

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.