Raku Inoue je všestranne nadaný človek. Okrem toho, že sa venuje fotografovaniu, tak mu ulahodilo aj starodávne tradičné japonské umenie, ktorého „základný kameň“ predstavuje ikebana. Chlapík tvorí výlučne z toho, čo nájde vo svojej záhrade, máme tým na mysli kvety, vetvičky, listy či stonky. Jeho diela sú tak výsledkom toho, aké materiály konkrétne ročné obdobie ponúka.

Zväčša tvorí zvieratká ako motýle, chrobáky, pavúky či dokonca sovy, no aj iné. Počas štúdia sa umelec naučil rešpektovať prírodu a využívať sezónne materiály. Namiesto toho, aby trhal kvetiny či stonky, tak využíva také, ktoré sú už neživé, čiže opadané. Zaujímavé je, že umelec vyrástol v Japonsku, kde trávil každé leto spolu so starou mamou na vidieku neďaleko Hirošimy. Starká vždy vítala v ich dome vážky, pretože verila, že predstavujú prítomnosť jej zosnulého manžela. Hmyz mal preto pre muža vždy osobitný význam.

„Jedného dňa bolo veľmi veterno, takže väčšina jemných lístkov z kríkov popadala na zem. Pozbieral som ich a urobil prvý hmyz z kvetov. Odvtedy som takýchto diel vyrobil veľa a stále sa snažím posúvať hranice kvetinového umenia,“ uzavrel umelec, ktorého tvorbu si môžete užiť nižšie. A verte, že budete mať na čo pozerať.

 

 

 

Zdroj, Foto: Boredpand

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.