Často nás bombardujú strašidelné až priam šokujúce titulky, vďaka ktorým akosi cítime, že sa svet rozpadá. Aj keď je dôležité podávať správy aj o negatívnych témach, tak si treba uvedomiť, že v tomto svete je ešte stále veľmi veľa dobrého. Niekedy ho je potrebné nájsť a propagovať aspoň v takom objeme, ako je to v prípade zlých správ.

Z tohto dôvodu začal vytvárať tento chlapík pozitívne správy. A ako sám hovorí, tento rok ilustroval ešte šťastnejšie správy ako v roku 2018. „Potrebujeme viac pozitívnych správ, aby sme si uvedomili, že svet sa postupne zlepšuje,“ povedal autor nasledujúcich obrázkov. Či s ním súhlasíte, alebo nie, to už musíte posúdiť sami.

Vedúca predstaviteľka Malawi sa dostala k moci a okamžite zrušila vyše 1500 detských manželstiev, urobila z toho nezákonnú činnosť a posiela mladé dievčatá späť do školy.

7 vajíčok posledných dvoch žijúcich nosorožcoch tuponosých severných sa podarilo úspešne oplodniť. Druh sa tak s najvyššou pravdepodobnosťou zachová.

Vo Švédsku vyvinuli perfektnú iniciatívu. Darcovia krvi dostanú správu vždy, keď ich krv zachráni život niekomu inému.

Amazonský kmeň vyhral súd s obrovskou ropnou spoločnosťou, ktorá chcela kvôli ťažbe zničiť časť amazonského dažďového pralesa.

Istý muž z Indie zasadí každý deň jeden strom. Robí to už 35 rokov a vďaka nemu vyrástol les o veľkosti väčšej ako Central Park.

Nórsko sa rozhodlo zrušiť ťažbu ropy na ostrove Lofoten, aby ochránili ekosystém. A to aj napriek tomu, že tým prídu o veľké peniaze.

Populácia morských korytnačiek stúpla o 980%!

Thajský supermarket prestal používať plastové vrecká a potraviny balia do banánových listov.

HIV pozitívny muž z Londýna sa stal len druhou osobou, ktorej sa podarilo vírusu zbaviť po tom, ako mu transplantovali kmeňové bunky.

Holandsko sa stalo prvou krajinou na svete, kde na ulici nenájdete túlavých psov.

Južná Kórea organizuje disco párty pre ľudí starších ako 65 rokov. Bojujú takto proti osamelosti a demencii.

V Ríme môžete zaplatiť za metro plastovými fľašami. Do dnešného dňa sa takto podarilo zrecyklovať až 350 000 fliaš.

Farmári pestujúci ryžu začali miesto škodlivých pesticídov využívať kačky. Kačky pojedia škodcov bez toho, aby sa dotkli úrody.

Island sa stal prvou krajinou na svete, kde muži a ženy musia podľa zákona zarobiť za tú istú prácu rovnako.

Vedci z Fínska vynašli vakcínu, ktorá dokáže bojovať proti včelej apokalypse.

Nemecký cirkus využíva namiesto reálnych zvierat hologramy, aby tak zabránili utrpeniu zvierat.

Vedci objavili jedinečné huby, ktoré požierajú plasty a dokážu tak vyčistiť okolie od odpadu.

Holandsko vybudovalo 5 ostrovov, aby ochránili zvieratá a tiež rastliny. Po 2 rokoch sa na ostrove udomácnilo 30 000 vtákov a 127 druhov rastlín.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.