Nájsť trvalý domov pre domácich miláčikov so špeciálnymi potrebami je veľmi ťažké. Koniec koncov, vyžadujú si oveľa väčšiu pozornosť a starostlivosť, ako zdraví jedinci. Tracey Fowler z Vermontu sa však zachovala ako žena s veľkým srdcom a stará sa hneď o 6 takýchto psíkov. Vzala si ich pod svoje ochranné krídla pred niekoľkými rokmi potom, ako stratila svojho milovaného nemeckého ovčiaka. Momentálne má okrem 6 zdravotne postihnutých psov aj 2 zdravých. Jej armáda teda pozostáva z 8 chlpáčov.

Svojho psíka Haydena stratila kvôli chorobe, ktorou trpel. Bojoval s ňou tvrdo a dostala ho až na invalidný vozík. Bojoval až do konca, no choroba ho skolila, a tak sa žena rozhodla starať sa o ďalších psíkov. „Momentálne mám 8 psov,“ povedala Tracey. „Šesť z nich má špeciálne potreby a dvaja sú zdraví,“ dodala. Počas zimy im dokonca mení invalidné vozíky za lyže, aby sa im lepšie pohybovalo. Dobrosrdečná žena však súhlasí s tým, že starostlivosť o takéto domáce zvieratá nie je pre každého, no prekvapilo dodala, že starať sa o nich nie je až také náročné.Ak dokážem aspoň jednému jedinému majiteľovi, že existuje aj iná možnosť ako sa s takýmto chorým psíkom rozlúčiť, tak to považujem za úspech,“ povedala na záver.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.